Trwa ładowanie...

Życzenia urodzinowe dla mamy: wybór najpiękniejszych wierszy

Życzenia urodzinowe dla mamy nie muszą być patetyczne, wystarczy że będą płynęły prosto z serca. Zwłaszcza najmłodsze dzieci potrafią rozczulić, wręczając własnoręcznie zrobioną laurkę. A jakie życzenia w niej zapisać? Oto kilka podpowiedzi.

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

spis treści

1. Życzenia urodzinowe dla mamy od małych dzieci

Pierwsze próby stworzenia laurki dla mamy dzieci podejmują już w wieku 3-4 lat, niekiedy nawet wcześniej. W jej wykonaniu pomaga najczęściej osoba dorosła, najczęściej tata, babcia lub nauczycielki z przedszkola. Taka praca ma bardzo prostą formę. Wykonana jest kredkami lub farbami, niekiedy jej elementy zrobione są z kolorowego papieru.

W takiej laurce pierwsze życzenia urodzinowe dla mamy w wielu przypadkach zapisują dorośli, a dziecko – jeśli chce podjąć taka próbę – tylko się podpisuje. Ale liczy się sama chęć przygotowania pracy, stąd laurki dziecka zostawiamy na pamiątkę, by za kilka lat móc powrócić do pięknych wspomnień.

Przeczytaj również:

2. Życzenia urodzinowe dla mamy. Co napisać?

Tradycyjnie życzymy rodzicom zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. To jednak dość oklepane formułki, stąd warto, by dla mamy przygotować coś szczególnego. Możemy sięgnąć po jakiś cytat (przykłady podajemy poniżej) lub wiersz.

3. Wiersze na urodziny dla mamy

Cóż mam życzyć, Mamo droga? To, co serce czuje! A więc zdrowia, pomyślności dzisiaj Ci winszuję. Lecz wiesz, Mamo, te życzenia powtarzam codziennie. I trwać będą w moim sercu zawsze i niezmiennie!

Dzień radosny, dzień jedyny - dziś są mamusi urodziny. Z serca składam Ci życzenia: dużo szczęścia, powodzenia!

Kochana Mamo, słuchaj, proszę, dziś życzenia Ci przynoszę. Żyj szczęśliwie i wesoło, otoczona szczęściem w koło. Abyś miała pogodne dni, z głębi serca życzę Ci.

Z serca płyną te życzenia: W datę Twego urodzenia Zdrowia, szczęścia, pomyślności, Sto lat życia, moc radości! Zdrowie wiecznie niech Ci służy, Uśmiech stale miej na twarzy, Niech się spełni, o czym zamarzysz! Niech Ci towarzyszy zgoda Wieczna tak jak Twa uroda.

Ile na Saharze piasku, ile drzew spotykasz w lasku. Ile kwiatów liczy łąka ile kropek ma biedronka tyle szczęścia i słodyczy, W dniu Urodzin syne/córka Tobie życzy.

Wstałaś dziś rano, jeszcze piękniejsza. O rok starsza, o rok mądrzejsza. Dziś jest Twój wielki dzień, Twoje urodziny. Przyjmij, więc życzenia od swojej rodziny. Dużo zdrowia, jeszcze więcej miłości. Niech uśmiech zawsze na Twej twarzy gości.

Kiedy jest mi dobrze i kiedy źle, lubię przy sobie Ciebie mieć. Śmiać się, wygłupiać i żartować, to wszystko czego nigdy nie będę żałował. Dziękuję, że jesteś blisko i że Cię mam, i wiem jedno - nigdy, przenigdy nie oddam!

4. Cytaty na urodziny dla mamy

  • Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie (M. Wańkowicz)
  • Ojciec jest głową rodziny, a matka jej sercem (J. Bułatowicz)
  • Matka to jedyna osoba na świecie, która Cię pokochała, zanim jeszcze Cię poznała (J. H. Pestalozzi)
  • Dom to wcale nie są ściany i sufity i podłogi, ale ręce naszej mamy (Anna Kamieńska)
  • Macierzyństwo zawiera w sobie szczególne obcowanie z tajemnicą życia, które dojrzewa w łonie kobiety (Jan Paweł II)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.