Trwa ładowanie...
#ZDROWOROSNA w kuchni

#ZDROWOROSNA w kuchni

Informacja prasowa: ZDROWOROSNA

Kuchnia jest sercem każdego domu, ponieważ to właśnie w niej powstają z pasją posiłki, które później gromadzą najbliższych przy wspólnym stole. Jeszcze wspanialej jest, jeśli powstają one dzięki połączeniu sił - pomocy partnera, dzieci, przyjaciół czy innych osób. W ten sposób zacieśniają się więzi międzyludzkie, a celebracja czasu z bliskimi staje się czymś naturalnym. Kuchnia jest więc miejscem kreatywnym, tętniącym życiem, w którym nie powinno zabraknąć zdrowych warzyw i ziół!

#ZDROWOROSNA, czyli ogrodnicza akcja dla dzieci od kuchni

Czy słyszeliście już o akcji dla dzieci #ZDROWOROSNA? Zorganizowana jest przez firmę hodowlano-nasienną W. Legutko i dedykowana jest dzieciom w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym (klas 1-3 szkół podstawowych). To ciekawa propozycja edukacji poprzez zabawę. Jej ogromną zaletą jest to, że jest bezpłatna. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Wystarczy się zgłosić, odebrać edukacyjny pakiet startowy i przeprowadzić zajęcia w grupie/klasie.

Co daje akcja?

ZDROWOROSNA ma na celu uzmysłowienie dzieciom, że zdrowe jedzenie jest niezwykle ważne w życiu każdego człowieka i wystarczą chęci, aby posiadać własne zdrowe warzywa czy zioła. Dzięki szerokiej ofercie nasion roślin dedykowanych do uprawy miejskiej, możliwa jest również uprawa w domu! Wysiew do pojemników jest ciekawym rozwiązaniem dla osób pragnących posiadać własne zioła, kwiaty, a nawet warzywa w domu, na tarasie czy balkonie. Akcja pokazuje, że rośliny uprawiane w ten sposób są zdrowe i zawsze pod ręką! Ponadto uczy dzieci sumienności i cierpliwości, ponieważ o wysiane nasiona trzeba dbać – codziennie je obserwować, pielęgnować, podlewać. Czekanie na rezultaty własnej pracy uzmysławia, że natura kieruje się swoimi prawami – rośliny potrzebują czasu na rozwój, na osiągnięcie dojrzałej postaci z nasiona. Dzieci na własne oczy mają okazję obserwować jak niewielkiego nasiona można uzyskać wyjątkowe, duże i wielobarwne rośliny. To świetna lekcja z ekologii! Uczy ona, że uprawa własnych warzyw daje gwarancję, że rośliny rosną bez użycia chemii. Zdrowe warzywa będące efektem własnej pracy, to satysfakcja, przyjemność i duże oszczędności. Poza tym warzywa są zawsze pod ręką!

Na czym polega akcja #ZDROWOROSNA?

Akcja #ZDROWOROSNA skierowana jest do przedszkolaków i trochę starszych dzieci. Aby wziąć w niej udział dyrektorzy lub nauczyciele przedszkoli i szkół klas wczesnoszkolnych zgłaszają grupy dzieci poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie organizatora akcji. Następnie odbierają bezpłatne pakiety startowe z centrum ogrodniczego biorącego udział w akcji. Dzięki zestawom możliwe jest przeprowadzenie z dziećmi zajęć o tematyce ogrodniczej. Maluchy w szkole/przedszkolu wysiewają nasiona kopru, o który później muszą się troszczyć – podlewać i obserwować jak on rośnie. Podczas zajęć dzieci dowiadują się wielu ciekawych informacji o roślinach, ogrodnictwie oraz zaletach uprawiania własnych ekologicznych warzyw. Akcja ma same pozytywy - uczy, bawi i jest zupełnie bezpłatna! Dzięki niej być może „Tadek niejadek” przezwycięży swój upór i spróbuje rośliny, która wyszło spod jego rąk - pozna smak koperku, o który tyle czasu się troszczył. Organizator akcji, firma W. Legutko pomyślała o dalszej przygodzie dzieci z ogrodnictwem i przygotowała szereg zestawów idealnych do uprawy roślin w domu. Wszystkie one oznaczone są napisem #ZDROWOROSNA. Dzięki nim dzieci pod okiem dorosłych sieją nasiona kwiatów, warzyw i ziół, a na kuchennym parapecie pojawiają się zdrowe warzywa i zioła oraz piękne kwiaty. Akcja #ZDROWOROSNA to fajna zabawa dla najmłodszych, która zachęca do zdrowego odżywiania.

Poza akcją jest również konkurs #ZDROWOROSNA, który powoli dobiega końca - zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja 2022 r. Jest to więc ostatni moment, aby wziąć w nim udział. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko wygrało atrakcyjne nagrody, warto się spieszyć! Konkurs ma na celu promowanie zdrowego odżywiania i uprawy własnych warzyw. Aby wziąć udział w konkursie dzieci „pod okiem” rodziców powinny nakręcić krótki filmik (maksymalnie 3 min), w którym pokazują jak zakładają/pielęgnują swój własny ogródek lub przygotowują potrawy z wykorzystaniem zdrowych warzyw czy ziół.

Więcej o konkursie przeczytacie tutaj:
https://www.legutko.com.pl/hobby/o-konkursie-zdroworosna/

Do udziału w konkursie zachęcają wartościowe nagrody rzeczowe i niezapomniane przeżycie jakim jest wizyta MasterChef Juniora w szkole/ przedszkolu laureata konkursu!

NAGRODY:

Zestaw Youtubera (o wartości ponad 1000 zł)

  • Mikrofon na stojaku (Novox NC-1 Class)
  • Kamera (SJCAM SJ4000X Czarna)
  • Statyw stołowy (HANDYPOD Mobile)
  • Lampa pierścieniowa (Tracer RING 30cm ze statywem 210cm)
  • 2 świetlówki LED NEON (w kolorze zielonym i fioletowym)
  • Karta pamięci (Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I)

Prezent od W. Legutko (o wartości 500 zł)

  • nasiona, cebulki i akcesoria ogrodnicze

Wizyta MasterChef Juniora w szkole/przedszkolu laureata konkursu

Informacja prasowa: ZDROWOROSNA

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza