Trwa ładowanie...

Zaczytane Mikołajki w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym

Mikołajki spędzone w szpitalu nie muszą być smutne! Wiedzą to już mali pacjenci Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie, do których zawitali zaczytani pomocnicy Świętego Mikołaja.

Fundacja Zaczytani.org i firma Provident Polska już po raz trzeci towarzyszyły dzieciom podczas mikołajek w warszawskim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Świąteczne spotkanie rozpoczęło się czytaniem bajki. Ambasadorka fundacji – Joanna Jabłczyńska – oraz przedstawiciele firmy Provident Polska przeczytali dzieciom książkę "Proszę mnie przytulić" z podziałem na role.

Następnie organizatorzy akcji wybrali się na szpitalny obchód, ale tym razem był on zupełnie wyjątkowy, bo miał na celu rozdanie prezentów małym pacjentom! Każde dziecko otrzymało oczywiście książkę, która jest wspaniałym towarzyszem podczas trudnego pobytu w szpitalu.

Firma Provident Polska to stały, zaangażowany partner Fundacji Zaczytani.org. Mocno wspiera program bajkoterapii, czyli Zaczytaną Akademię.

– Wierzymy w społeczne efekty działań edukacyjnych i czytelniczych prowadzonych przez Fundację Zaczytani.org. Dlatego wspólnie otworzyliśmy już kilkadziesiąt Zaczytanych Bibliotek, a nasi pracownicy w ramach wolontariatu uczestniczą w programie bajkoterapii w warszawskich szpitalach – mówi Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska.

Świąteczne spotkanie z małymi pacjentami było kolejną okazją do pokazania wartościowej roli książki w tak szczególnie trudnym czasie jak pobyt w szpitalu. Dzięki kontaktowi z literaturą dzieci mają szansę lepiej radzić sobie z emocjami oraz budować głęboką relację z czytającym im opiekunem. Bajkoedukacja to jedno z priorytetowych działań Fundacji Zaczytani.org, które w tej chwili prowadzone jest w trzynastu polskich miastach.

Więcej informacji na www.zaczytani.org oraz na Facebooku.

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.