Trwa ładowanie...

Wybieramy łóżka do sypialni młodzieżowej – poradnik zakupowy

Artykuł sponsorowany
(Materiał partnera)

Łóżko do sypialni młodzieżowej powinno być modne, komfortowe i funkcjonalne niezależnie od wystroju wnętrza. Wybór takiego mebla nie należy do najłatwiejszych, jednak przy odrobinie praktycznej wiedzy połączonej z odpowiednim budżetem, wypracowanie kompromisu, który zadowoli zarówno rodziców, jak i nastolatka jest całkiem możliwe do osiągnięcia. Jakie łóżka młodzieżowe proponują obecnie producenci? Na co zwracać uwagę, aby wybrany model dobrze spełniał swoje funkcje? Nasz poradnik zakupowy pomoże wam ostatecznie rozwiać wszelkie pytania i wątpliwości.

Wygodne łóżko do pokoju nastolatka: jakie sprawdzi się najlepiej?

Wybór wygodnego miejsca do spania to jeden z najważniejszych etapów urządzania pokoju młodzieżowego. Łóżko do sypialni nastolatka musi spełniać określone wymagania pod katem praktycznym, być idealnie dopasowane do warunków lokalowych i wpisywać się w stylistykę wystroju pomieszczenia. Całkiem sporo jak na jeden mebel, prawda? Nic dziwnego, że rodzice borykają się w tym temacie z tyloma dylematami i wątpliwościami – ostatecznie wpływ na wybór idealnego modelu ma wiele różnych czynników, które nie zawsze idą ze sobą w parze.

Szukacie wygodnego łóżka do sypialni młodzieżowej i zastanawiacie się, który model najlepiej spełni swoje funkcje? Jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie wam nie podamy, ale wskażemy kilka możliwych rozwiązań i za pomocą sprawdzonych wskazówek podpowiemy, na jakie konkretnie cechy powinniście zwrócić uwagę w przypadku zakupu takiego mebla. Obecny repertuar łóżek młodzieżowych nie kończy się na modelach jednoosobowych – różnorodnych opcji i wariantów jest tutaj znaczenie więcej. Najbardziej popularne przedstawimy w kolejnej części tekstu.

Pojedyncze łóżka 90x200: drewniane, metalowe i tapicerowane

(Materiał partnera)

Podstawowymi modelami, jakie można znaleźć w asortymencie producentów są pojedyncze łóżka do sypialni o wymiarach 90x200 cm. Takie łóżka młodzieżowe ze względu na szerokość ramy zapewniają wystarczającą ilość miejsca do spania dla jednej osoby. Spotkacie pośród nich zarówno klasyczne modele z naturalnego drewna o prostych kształtach lub doskonale imitującej go płyty meblowej (mdf), łóżka z kutymi ramami z metalu i te w całości tapicerowane miękkimi tkaninami.

W zależności od zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych mogą one posiadać wysokie wezgłowia, funkcję rozkładania lub szuflady do przechowywania zlokalizowane pod materacem. Taka propozycja z pewnością powinna zainteresować osoby poszukujące funkcjonalnych mebli do małych wnętrz, które są w stanie zapewnić wygodę na wysokim poziomie, bez zajmowania przy tym dużej ilości miejsca. Łóżka do sypialni jednoosobowe mają tę zaletę, że jednym bokiem w całości mogą zostać przystawione do ściany.

Łóżka do sypialni 120x200 i 140x200 cm

Nieco większy komfort niż modele o wymiarach 90x200 cm mogą zaproponować łóżka do sypialni 120x200 i 140x200 cm. Na wybór któregoś z tych wariantów mogą sobie pozwolić przede wszystkim szczęśliwi posiadacze przestronnych pomieszczeń, którzy nie borykają się z ciasnotą i małą ilością miejsca. Łóżka do sypialni o szerokości 120 i 140 cm potrzebują więcej przestrzeni do wyeksponowania swoich walorów, a przy tym muszą zostać ustawione w taki sposób, aby nastolatek miał swobodny dostęp do posłania z obydwóch stron. Do zalet w ich przypadku należy zaliczyć ogromną powierzchnię spania i dodatkowe udogodnienia, takie jak: szuflady czy pojemniki na pościel. Jeśli szukasz wygodnego łóżka, to sprawdź ofertę łóżek do sypialni na sfmeble.pl

Nowoczesne kanapy z pojemnikiem na pościel

Jaki wybór mają rodzice i ich dzieci, kiedy zakup tradycyjnego łóżka do sypialni nie wchodzi w grę? W takich sytuacjach warto sięgnąć po nowoczesne kanapy z funkcją spania. Rozkładane sofy świetnie sprawdzają się w pokojach młodzieżowych, w których mile widziane są praktyczne rozwiązania i przemyślane wykorzystanie wolnego miejsca. Takie meble w ciągu dnia mogą służyć jako wygodne siedzisko do czytania i oglądania telewizji, a w nocy zapewnić nastolatkowi komfortowe miejsce do spania. Nowoczesne kanapy rozkładane cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego w aktualnej ofercie producentów znajdziecie szeroką gamę modeli w różnych stylach, kolorach i rozmiarach.

Sofy narożne rozkładane z funkcją spania

Obserwując aktualne trendy zakupowe można zauważyć duże zainteresowanie sofami narożnymi z funkcją rozkładania. Takie łóżka do sypialni odpowiadają preferencjom młodzieży wcale nie mniej niż klasyczne modele o wymiarach 90x200 czy kanapy rozkładane. Narożniki, nawet te małe, oferują zwykle większą powierzchnię do siedzenia i spania niż przeciętnych rozmiarów sofy, dlatego są idealnym rozwiązaniem, jeśli nastolatek ma wielu przyjaciół i lubi często przyjmować gości.

Pokoje młodzieżowe nie są łatwe w aranżacji i to nie tylko ze względu na ograniczoną przestrzeń czy mały metraż. Wybierając łóżko do sypialni dla dorastającego dziecka, rodzice muszą pogodzić aspekty praktyczne i preferencje estetyczne nastolatka. Jak znaleźć dogodny dla obydwóch kompromis? Odpowiedź znajduje się w asortymencie producentów mebli młodzieżowych – wielu z nich posiada w swojej ofercie nowoczesne modele sof narożnych, które idealnie łączą modną estetykę z funkcjonalnością.

Artykuł sponsorowany
Polecane dla Ciebie