Trwa ładowanie...

Ważny temat - Nie lekceważ ospy wietrznej

Im dziecko jest mniejsze, tym trudniej jest mu opisać swoje dolegliwości, czy też zwyczajnie poskarżyć się. Bywa, że najbardziej dostrzegalnym znakiem rozpoznawczym choroby u dziecka jest tylko jego płacz. Maluch jest rozdrażniony, marudzi, nie ma apetytu oraz chęci do zabawy. Choroba w domu, czy też w niektórych przypadkach pobyt dziecka w szpitalu, staje się problemem, zmartwieniem dla całej rodziny. Ten czas jest bowiem stresujący również dla rodziców, a u chorego dziecka wywołuje szereg negatywnych emocji i reakcji, m.in. niepokój, strach, płacz, ból, cierpienie i wyczerpanie. Nie należy także zapominać o tym, że choroba przyczynia się do ograniczenia możliwości rozwoju dziecka. Zamiast poznawać świat i spędzać czas z rówieśnikami, musi być izolowane w domu lub w szpitalu. Szczególnie w tym czasie dziecko ma nasiloną potrzebę bliskości, miłości i pocieszenia ze strony rodziców.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Moda na celowe zarażanie dzieci"

Mimo że współcześnie trudno jest zliczyć choroby czy schorzenia i nadążyć za ich specyfiką, to szansą na uniknięcie chociaż części z nich są działania profilaktyczne i edukacja prozdrowotna. Jeśli chodzi o dzieci, to już od pierwszych dni życia w ramach profilaktyki mamy np. dostęp do szczepień ochronnych. Dzięki nim pomagamy zapewnić dziecku komfort nie tylko fizyczny, ale także psychiczny. Mamy poczucie, że podejmujemy działanie, aby chronić nasze pociechy przed pojawieniem się uciążliwej choroby i jej ciężkim przebiegiem.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.