Trwa ładowanie...

Szczęście dziecka jedną z najważniejszych wartości dla rodziców-Millenialsów

Szczęście dziecka jest jedną z najważniejszych wartości dla rodziców-Millenialsów. Jak pokazują wyniki najnowszego badania na temat szczęśliwego dzieciństwa, przeprowadzonego dla marki Bebiko 2 we współpracy z psychologiem dr Agnieszką Siedler, 93% opiekunów deklaruje, że nie ma dla nich nic ważniejszego niż szczęście dziecka, a uśmiech malucha wynagradza im wszystkie trudy związane z jego wychowaniem1.

Zgodnie uznają, że szczęśliwe dzieciństwo tworzy się każdego dnia – poprzez przytulanie, czułości i każdą wspólnie spędzoną chwilę. Prezentując wyniki badania, marka Bebiko 2, dla której szczęście małych brzuszków jest kluczowe, zwraca również uwagę na fakt, że według rodziców szczęśliwe dziecko to dziecko harmonijnie rozwijające się (85 proc.) i prawidłowo odżywione (74 proc.). Wyniki badania okazały się bardzo pozytywne – większość ankietowanych, bo aż 70 proc. Millenialsów, ma tego świadomość, dlatego dbają o prawidłowe żywienie swojego dziecka2.

1. Ważniejszy niż zabawki jest wspólnie spędzany czas

Rodzice-Millenialsi są świadomi korzyści, jakie daje dziecku szczęśliwe dzieciństwo. 89 proc. z nich uważa, że szczęśliwe dzieciństwo jest kapitałem, na którym dziecko buduje swoje dorosłe życie. Najczęściej wymienianymi korzyściami wynikającymi ze szczęśliwego dzieciństwa są: silne więzi rodzinne (75 proc.), umiejętność czerpania radości z życia (72 proc.) oraz poczucie własnej wartości (71 proc.).

Co więcej, szczęście dziecka jest jedną z najważniejszych wartości dla współczesnych rodziców3, a przed nim znajdują się tylko zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka, szczęście całej rodziny oraz miłość.

Według respondentów szczęśliwe dzieciństwo tworzy się każdego dnia, a dla szczęścia dziecka ważniejszy jest czas spędzony z rodzicami niż nowe zabawki (90 proc.). Kluczowe są w tym okresie chwile czułości i bliskości między członkami rodziny a dzieckiem, np. poprzez mówienie maluchowi, że się go kocha, przytulanie, spędzanie z nim czasu, pielęgnowanie wspólnych rytuałów podczas zasypiania czy przy posiłkach.

Właśnie te – z pozoru małe rzeczy – robią Millenialsi, aby dać swojemu dziecku szczęśliwe dzieciństwo. 82 proc. rodziców przytula swoje maleństwo, 80 proc. bawi się z nim i mówi, że je kocha, 78 proc. okazuje mu czułość, 75 proc. zabiera dziecko na spacery, a 72 proc. – rozmawia z nim4.

2. Dlaczego bywa trudno?

Chcąc zapewnić swoim dzieciom szczęśliwe dzieciństwo, współcześni rodzice natrafiają na wiele trudności. Najbardziej powszechnymi są: brak czasu (76 proc.), szybki tryb życia (75 proc.) oraz przemęczenie (72 proc.). Millenialsi mają świadomość, że aby mieć naprawdę szczęśliwe dzieciństwo, dzieci powinny otrzymywać więcej czasu oraz uwagi.

Gdyby opiekunowie mogli wprowadzić w swoim życiu jedną zmianę, najczęściej byłoby to właśnie poświęcanie więcej czasu dziecku. Jednocześnie deklarują, że średnio poświęcają dzieciom 9,5 godziny dziennie w ciągu tygodnia pracującego i 11 godzin dziennie w weekend, z czego więcej przypada na opiekę niż na zabawę.

3. Szczęście dziecka i szczęście małego brzuszka

Opiekunowie nie mają wątpliwości, że szczęście maluszka zaczyna się od brzuszka. Widząc tę zależność, znaczna większość Millenialsów (70% ) deklaruje, że dba o dietę swojego dziecka5.

Wynika to z coraz większej świadomości znaczenia prawidłowego żywienia w 1000 pierwszych dni życia – okresie, w którym młody organizm, w tym jego układ pokarmowy, bardzo intensywnie się rozwija. Wniosek jest prosty – prawidłowo funkcjonujący brzuszek to radość dziecka, a dzięki temu zadowolenie i spokój całej rodziny.

Bebiko 2 to nowoczesna marka, która odpowiada na potrzeby współczesnych rodziców, dlatego każdego dnia chce wspierać szczęśliwe dzieciństwo ich maluchów. Jako ekspert od szczęśliwych brzuszków wie, że właściwie odżywiony brzuszek to podstawa dobrego samopoczucia i harmonijnego rozwoju młodego organizmu.

Wie też, że mleko mamy to najlepszy pokarm dla niemowlęcia, ale zdarza się, że kobieta nie może lub nie chce karmić piersią. Właśnie dlatego, z myślą o dzieciach, które nie są karmione pokarmem mamy, marka wprowadziła udoskonaloną formułę Bebiko 2 NUTRIflor Expert.

– Rozumiemy potrzeby współczesnych rodziców oraz ich sposób patrzenia na rodzicielstwo. Widzimy, jak ważne jest dla nich, aby ich dzieci miały szczęśliwe dzieciństwo, co potwierdziło przeprowadzone przez nas badanie. Wierzymy też, że szczęście maluszka zaczyna się od brzuszka, dlatego nowe Bebiko 2 z udoskonaloną, dobrze tolerowaną6 formułą NUTRIflor Expert dba o szczęście małych brzuszków. To kompletna kompozycja składników odżywczych, która została wzbogacona o kwas DHA7, ważny dla rozwoju mózgu i wzroku, aby jeszcze lepiej wspierać prawidłowy rozwój dziecka8. Bebiko 2 to marka z ugruntowaną pozycją na rynku, a przy tym nowoczesna i idąca z duchem czasu, dlatego udoskonalając recepturę, zadbaliśmy również o nową odsłonę wizualną naszych produktów – mówi Agnieszka Dobosz-Pszkit, Starszy Kierownik marki Bebiko 2.

Materiał partnera

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.