Trwa ładowanie...

Rolety zewnętrzne w pokoju dziecka – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czy Twoje dziecko budzą promienie słońca dostające się rano do pokoju? Ciepło w pokoju na poddaszu nie pozwala mu latem spać w ciągu dnia? A może w drzemce przeszkadzają mu hałasy zza okna? Jeśli na co najmniej jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to sygnał, że powinieneś rozważyć montaż rolet zewnętrznych do okien dachowych.

Z tekstu dowiesz się:

 • w co powinien być wyposażony komfortowy pokój dziecka na poddaszu,
 • jakie zalety przynosi zamontowanie rolet zewnętrznych w pokoju dziecięcym,
 • jak inteligentny system sterowania klimatem na poddaszu może zapewnić Twojemu dziecku jeszcze lepsze warunki na poddaszu.

Prawidłowo wyposażony pokój dziecięcy na poddaszu będzie służył Twojemu dziecku przez wiele lat . Warto zadbać, aby był też odpowiednio zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi. Bardzo pomocne będą w nim rolety zewnętrzne – zalety rozwiązania przedstawiamy w artykule przygotowanym we współpracy ze specjalistami marki VELUX.

1. Pokój dziecka na poddaszu – jakie warunki powinny w nim panować?

Poddasze to dobre miejsce do urządzenia dziecięcego królestwa, pozwala bowiem stworzyć niepowtarzalną, przytulną atmosferę. Aby pokój Twojej pociechy był komfortowy pod każdym względem, zadbaj o takie czynniki, jak:

 • odpowiednia temperatura latem – dzięki czemu dziecko nie będzie miało problemów z zasypianiem,
 • optymalna temperatura zimą – zapewni komfort cieplny,
 • dostęp do świeżego powietrza – gwarantuje dobre samopoczucie i brak problemów z koncentracją podczas nauki,
 • możliwość zaciemnienia pokoju w miarę potrzeb – gwarantuje dobry sen nawet w dzień,
 • cisza niezbędna podczas snu i nauki – uzyskasz ją dzięki ograniczeniu do minimum hałasów zza okna.

Jeśli jesteś jeszcze na etapie wyboru lokalizacji pokoju dziecka, zdecyduj się na pomieszczenie, które znajduje się jak najdalej od miejsc, w których najczęściej jest głośno. Będziesz mieć wówczas pewność, że Twoja pociecha śpi spokojnie nawet wtedy, gdy Ty w innej części domu oglądasz telewizję czy przyjmujesz gości.

2. Rolety zewnętrzne – zalety zamontowania ich w pokoju dziecka

Najlepszym sposobem na kontrolowanie warunków na poddaszu są rolety zewnętrzne. Zwróć uwagę na modele VELUX z szeregiem właściwości, które podniosą komfort użytkowania pokoju na poddaszu:

 • redukcja ilości wpadającego ciepła nawet o 94 proc. – rolety zewnętrzne są niezastąpione latem, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury. Absorbują ciepło, jeszcze zanim promienie słońca dotrą do szyby, dlatego okna się nie nagrzewają;
 • 100 proc. zaciemnienia – rolety zewnętrzne posiadają funkcję całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Będzie to szczególnie przydatne w pokoju dziecka, gdzie przez całą dobę powinny panować odpowiednie warunki do snu;
 • poprawa izolacyjności nawet o 17 proc. – zimą zasłonięte rolety zewnętrzne chronią pomieszczenie przed zbytnim wychłodzeniem, co przekłada się na komfort cieplny;
 • efekt wyciszenia hałasu podczas deszczu i gradu – różnica słyszalności dźwięków przez okno z roletą i bez niej wynosi aż 10 dB, więc dziecko powinno przespać spokojnie całą noc, bez względu na pogodę.

A co ze świeżym powietrzem? Wybierz okna dachowe VELUX – najlepiej z systemem górnego otwierania, który utrudni dziecku samodzielne otwarcie okna bez Twojej wiedzy – uchwyt jest umieszczony dość wysoko. Okno, oprócz możliwości klasycznego wietrzenia pomieszczenia, gwarantuje stałą wymianę powietrza dzięki klapom wentylacyjnym. Zapewniają niewielki, ale drożny dopływ świeżego powietrza nawet wtedy, gdy okno jest zamknięte.

3. Co zrobić, aby rolety zewnętrzne zapewniały jeszcze większy komfort?

Jeśli chcesz mieć pewność, że w pokoju Twojego dziecka panują najlepsze warunki, zdecyduj się na inteligentny system sterowania klimatem na poddaszu VELUX ACTIVE, który może samodzielnie otwierać i zamykać Twoje rolety (a także okna dachowe) VELUX – wystarczy, że posiadasz modele wyposażone w silnik elektryczny lub solarny. Jednocześnie system daje możliwość zdalnego sterowania roletą zewnętrzną z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji w telefonie.

VELUX ACTIVE bazuje na danych z czujników powietrza, temperatury i stężenia dwutlenku węgla, znajdujących się w domu, a także informacji o warunkach atmosferycznych pobieranych z najbliższej stacji meteorologicznej. Na podstawie tych odczytów samodzielnie zarządza roletami VELUX. Jeśli otrzyma informację np. o zbliżającym się deszczu lub fali upałów – zasłoni roletę zewnętrzną. Gdy warunki pogodowe unormują się, odsłoni ją.

Zalety rolet zewnętrznych sprawiają, że są one idealne do pokoju dziecięcego. Sprawdź ofertę VELUX i wybierz wyposażenie okna, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że Twoja pociecha spokojnie śpi, dobrze czuje się w swoim pokoju i z łatwością koncentruje podczas nauki.

Materiał Partnera

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.