Trwa ładowanie...

Portugalia. Sześcioletni chłopczyk zmarł nagle krótko po przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19

Sześcioletni chłopczyk zmarł w szpitalu Santa Maria w Lizbonie. Zgon dziecka nastąpił niedługo po przyjęciu przez niego szczepionki przeciwko COVID-19. Sekcja zwłok wyjaśniła, czy to preparat przyczynił się do jego śmierci.

Zobacz film: "Jak dzieci tracą odporność?"

spis treści

1. Niespodziewana śmierć

Niespodziewana śmierć sześciolatka z Lizbony, kilka dni po podaniu mu szczepionki na COVID-19, wywołała w Portugalii burzliwą dyskusję dotyczącą bezpieczeństwa stosowanie preparatów mających chronić przed koronawirusem. Po tym tragicznym wydarzeniu Krajowy Instytut Medycyny Prawnej i Nauk Sądowych w Portugalii (INMLCF) przeprowadził sekcję zwłok dziecka, żeby ustalić dokładną przyczynę śmierci.

2. Czy przyczyną była szczepionka?

Informacja o wynikach sekcji zwłok została opublikowana w środę drugiego lutego na łamach lizbońskiego dziennika “Publico”. Eksperci stwierdzili, że śmierć dziecka, które trafiło do szpitala z powodu zatrzymania akcji serca, nie była spowodowana szczepionką przeciwko COVID-19, którą podano mu kilka dni wcześniej.

INMLCF nie przekazał jednak po publicznej wiadomości przyczyny zgonu sześciolatka. Jak zaznaczyli przedstawiciele instytutu, informacja nie zostanie ujawniona ze względu na poszanowanie prywatności rodziny zmarłego chłopca. Sześciolatek zmarł w szpitalu Santa Maria w Lizbonie. Personel placówki medycznej potwierdził jedynie informację, że dziecko było zakażone koronawirusem.

Od grudnia 2021 roku w Portugalii dzieci w przedziale wiekowym od pięciu do 11 lat szczepi się przeciwko COVID-19 szczepionką koncernu Pfizer.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.