Trwa ładowanie...

Ostatnie spotkanie w tym roku w ramach projektu "Fajny czas mamy" z inicjatywy spółki MARYWILSKA 44

Tegoroczny cykl spotkań "Fajny czas mamy" skierowany do młodych rodziców dobiega końca. W ramach projektu prowadzone są bezpłatne warsztaty, dzięki którym można dowiedzieć się więcej o zdrowym rozwoju dzieci. W czwartek, 21 listopada o 10:30, specjaliści spotkają się z zainteresowanymi, w Centrum Zabaw Figlarium zlokalizowanym w CH MARYWILSKA 44.

Tym razem podczas warsztatów zostaną poruszone tematy dotyczące integracji sensorycznej małego dziecka. Niewiele osób wie, iż oprócz podstawowych pięciu zmysłów – słuchu, wzroku, smaku, węchu i dotyku – posiadamy także min. zmysł równowagi (zwany przedsionkowym) oraz zmysł czucia głębokiego (propriocepcja).

A które z nich są najważniejsze w rozwoju małego dziecka? Właśnie równowaga, czucie głębokie oraz dotyk.

Ekspert w tej dziedzinie Aleksandra Charęzińska, jest doświadczoną pedagożką, terapeutką integracji sensorycznej, specjalistką diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorką Masażu Shantala raz wykładowcą akademickim.

Ola, która poprowadzi warsztaty, pomoże młodym rodzicom odpowiedzieć na pytanie, dlaczego integracja sensoryczna jest ważna w procesie rozwoju dziecka i jak ją wspierać. Zaproponuje także zabawy i aktywności stymulujące zmysły. Autorka książki "Sensoryczne Niemowlę" z pewnością zainspiruje rodziców do pobudzania prawidłowego rozwoju swoich pociech.

"Integracja sensoryczna pozwala zyskać spójny obraz tego, co dzieje się z ciałem i otoczeniem. Twoje dziecko od pierwszych chwil życia uczestniczy w „kursie pilotażu” swojego ciała. Dojrzewają jego narządy zmysłów, rozwija się układ nerwowy, który przewodzi i interpretuje bodźce. Mózg uczy się przyswajać równocześnie wiele różnych komunikatów i tworzyć spójny obraz sytuacji" (A.Charęzińska; J.Szulc. Sensoryczne Niemowlę. Mamania 2019r)

Misją tegorocznej kampanii zapoczątkowanej przez spółkę MARYWILSKA 44, jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w zdrowym rozwoju ich dziecka. Projekt "Fajny czas mamy" zyskał uznanie Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy - Grzegorza Kucy, który objął inicjatywę honorowym patronatem. Partnerami akcji zostali: Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja NUTRICIA oraz społeczna inicjatywa "Białołęka jest kobietą".

Współorganizatorem warsztatów jest Centrum Zabaw FIGLARIUM. Natomiast patronami medialnymi projektu są portale: Parenting.pl, MiastoDzieci.pl, Rodzice.pl, wRoliMamy.pl, MamaKlub.pl oraz Białołęka - Platforma Sąsiedzka.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Rodzice, którzy chcą zdobyć wiedzę przekazywaną przez doświadczonych specjalistów powinni zarejestrować się mailowo pod adresem: fajnyczasmamy@marywilska44.com.

Najbliższy warsztat pn. "Sensoryczne niemowlę", odbędzie się w czwartek, 21 listopada w godz. 10:30-12:30 w sali zabaw FIGLARIUM w Centrum Handlowym MARYWILKA 44. Jest to miejsce, które zapewni zarówno mamom, jak i dzieciom komfort i przestrzeń do swobodnego poruszania się. W trakcie trwania spotkań dzieci będą miały możliwość bezpłatnego korzystania z sali zabaw.

Więcej informacji na stronie: www.marywilska44.com oraz w wydarzeniu na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/572413973222813/

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.