Trwa ładowanie...

Omdlenia dziecka podczas czesania włosów. To prawdziwa jednostka chorobowa

Gracie Brown ma 10 lat. Dziewczynka cierpi na nietypową dolegliwość. Podczas czesania włosów doświadcza omdleń.

Zobacz film: "Dziecko z bujną czuprynką"

1. Czesanie włosów może powodować omdlenia

Alicia Brown Phillips, starsza siostra Gracie, chciała ułożyć jej włosy. Gdy zaczęła czesanie, dziecko zasłabło. Gracie stała się blada, jej ręce drżały, miała sine usta.

Nietypowe omdlenie zaniepokoiło rodzinę, które postanowiła odwiedzić lekarza. Rodzice Gracie przyznają, że widok ich córki, leżącej bez kontaktu, zaszokował ich i był najstraszniejszym doświadczeniem w życiu.

Mama dziewczynki obawiała się najgorszego. Sądziła, że dziecko miało jakiś atak. Badania jednak nic nie wykazały.

Ku zdziwieniu rodziców, pediatrzy nie byli zaskoczeni. Dr Alison Tothy z Uniwersytetu Medycznego w Chicago przyznała, że stymulacja skóry głowy, ból lub dyskomfort przy czesaniu powodują pobudzenie nerwów, zmiany tętna i ciśnienia, omdlenie i osłabienie.

W skrajnych przypadkach, głównie u dziewcząt, dochodzi do napadów padaczkowych. Przyczyną może być każdego rodzaju zabieg na włosach, jak czesanie, suszenie lub kręcenie włosów lokówką.

Zdaniem pediatrów ze szpitala, który przyjął małą Gracie, rocznie spotykają się z nawet 5 podobnymi przypadkami. Jeśli u kogoś doszło do podobnego omdlenia, należy zachować daleko idącą ostrożność na przyszłośc, bo atak może się powtórzyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.