Trwa ładowanie...

Niebezpieczna zabawa wężem ogrodowym. Można się oparzyć

9-miesięczny Nicolas Woodger z Arizony doznał rozległych oparzeń, po tym jak mama oblała go wodą z węża ogrodowego. Woda w środku nagrzała się do ponad 60 stopni Celsjusza. Dziecko doznało oparzeń drugiego stopnia.

Zobacz film: "Naturalne sposoby na oparzenia słoneczne"

spis treści

1. Szlauch ogrodowy poparzył dziecko

Nicolas Woodger siedział w baseniku i czekał aż mama zapełni go wodą. Dominique Woodger odblokowała wąż ogrodowy, w którym nagrzewała się woda. Ku jej przerażeniu, dostrzegła, że na dziecko leje się gorąca woda. 30 proc. ciała chłopca zostało oparzone.

- Myślałam, że krzyczy, bo woda dostała mu się do oczu- wspomina mama chłopca

Chłopca zabrano do szpitala. Lekarze stwierdzili oparzenia drugiego stopnia. Dominique Woodger postanowiła połączyć siły ze strażą pożarną i pomóc prowadzić kampanię edukacyjną.

Nicolas Woodger poparzył się wodą ze szlaucha ogrodowego
Nicolas Woodger poparzył się wodą ze szlaucha ogrodowego

- Wąż ogrodowy wystawiony na bezpośrednie działanie słońca może ogrzać wodę wewnątrz węża nawet do 60 stopni i powodować oparzenia u dzieci i zwierząt – mówi straż pożarna.

Mama chłopca wstawiła zdjęcia oparzeń na Facebooka, żeby przestrzec innych rodziców. Wielu z nich dziękowało pisząc, że nie mieli pojęcia o tym zagrożeniu.

2. Pierwsza pomoc w przypadku oparzeń

Pierwsza pomoc jest bardzo ważna w przypadku oparzeń. Ma przede wszystkim zabezpieczyć ranę przed infekcja i złagodzić ból. Rany należy chłodzić przynajmniej 15 minut i jak najszybciej usunąć odzież i biżuterię, ponieważ szybko dojdzie do obrzęku. Oparzenia powierzchowne powodują uszkodzenie naskórka i rumień. Należy chłodzić ranę woda lub środkami takimi jak Panthenol i Bepanthen.

Oparzenia gorącą wodą z węża ogrodowego to nie odosobnione przypadki. Mało kto wie, że woda w szlauchu nagrzewa się aż do 60 stopni i może skutkować oparzeniami.

- W tym roku mieliśmy kilka takich przypadków. Były to drobne oparzenia, zwykle stóp. Dobrym nawykiem jest, żeby puścić delikatny strumień i sprawdzić dłonią czy woda nie jest za gorąca – mówi internista.

Chłodzenie się przyjemną mgiełką z węża ogrodowego to świetny sposób na przetrwanie upalnych dni, pod warunkiem, że robisz to odpowiedzialnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza