Przejdź na WP

Napoje typu light mogą powodować udar i zawał (WIDEO)

Choroby sercowo-naczyniowe są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów wśród Polaków. Bardzo dużą rolę w zachowaniu zdrowego serca i sprawnie funkcjonujących naczyń krwionośnych odgrywa profilaktyka.

Warto praktykować codzienną aktywność fizyczną. Ruch nie musi być zbyt intensywny. Spacery na świeżym powietrzu mogą być zbawienne dla zdrowia.

Istotną rolę odgrywa również zdrowa dieta. Nadmiar cukru i tłuszczów na talerzu może prowadzić do szeregu niekorzystnych konsekwencji dla zdrowia.

Bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia udar mózgu może również być powodowany chorobami serca, takimi jak migotanie przedsionków lub nadciśnienie.

Czynnikiem zwiększającym ryzyko jest również sięganie po używki, takie jak alkohol i papierosy. Osoby z nadwagą lub otyłe również są w grupie wysokiego ryzyka, jeśli chodzi o potencjalne prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu.

Naukowcy zauważyli także czynniki dietetyczne, które najczęściej skutkują udarem lub zawałem.

Zobacz WIDEO i poznaj produkty, które powinieneś wyeliminować z diety, aby cieszyć się dobrym zdrowiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.