Trwa ładowanie...

Mówisz do psa? To oznaka inteligencji

Rozmawiasz ze swoim psem lub kotem? Wszystko w porządku. Zdaniem naukowców z Uniwersytetu w Chicago, to bardzo dobrze o tobie świadczy.

Zobacz film: "Najlepsze zabawki dla szczeniaka"

1. Mów do kota i psa

Wszyscy znamy osoby, które mówią do swoich zwierząt albo sami tak robimy. Często modelujemy wtedy głos, starając się udawać zwierzęta. Traktujemy je jak ludzi. I chociaż wydaje się to śmieszne, jest oznaką inteligencji.

Sprawdź również:

Te zwierzęta może mieć każdy alergik

Mówienie do psa świadczy o inteligencji i kreatywności
Mówienie do psa świadczy o inteligencji i kreatywności (123rf)

Jak wynika z badań, antropomorfizacja czyli nadawanie cech ludzkich zwierzętom, ujawnia się tylko u osób z wysokim IQ. Według profesora Nicholasa Epleya, traktowanie swoich pupili jak przyjaciół wskazuje na naszą wyjątkowość.

2. Nadawanie imion obiektom

"Przez stulecia antropomorfizacja postrzegana była jako oznaka dziecinności lub głupoty. Tak naprawdę jednak to naturalny efekt uboczny rozwijającej się ludzkiej inteligencji" - dodaje prof. Epley.

Przeczytaj też:

Zaadoptowali dzika, teraz bawią się z nim dzieci

Podobnie jest z mówieniem do przedmiotów, które nas otaczają. Nadawanie imion samochodom, komputerom czy telefonom to kolejny sygnał świadczący o tym, że jesteśmy wyjątkowi.

Mówienie do naszych zwierząt domowych i obiektów pokazuje naszą instynktowną potrzebę towarzystwa. Psy i koty nie są ludźmi, więc odczuwamy potrzebę nadawania im imion, a co za tym idzie - przypisywania osobowości. W ten sposób stają się nam bliżsi.

10 zabaw z dziećmi w deszczowe dni
10 zabaw z dziećmi w deszczowe dni [10 zdjęć]

Wolny weekend to czas, który często spędzamy z całą rodziną, oglądając film w telewizji. Często w trakcie...

zobacz galerię

Znajomi śmieją się z ciebie, gdy po raz kolejny pytasz zwierzaka, czy jest głodny? Nie przejmuj się. Rozmowy z ukochanym psem, kotem czy chomikiem oznaczają, że jesteś kreatywny, a twoja wyobraźnia nie zna granic.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.