Trwa ładowanie...

Mama zdradza sposób na wyczyszczenie kratki wentylacyjnej. Internautki zachwycone

Kratki wentylacyjne to jedne z tych przedmiotów, które czyścimy od wielkiego dzwonu. Osadza się na nich kurz, tłuszcz i inne okropności. Dzięki patentowi mamy z grupy ''Mums Who Clean'' nasze kratki wentylacyjne mają szansę odzyskać swój blask. Internautki są zachwycone.

Zobacz film: "BEZPŁATNE WEBINARIUM: Wakacje z maluchem - o czym pamiętać?"

spis treści

1. Kratka wentylacyjna siedliskiem wszelkiego zła

Czyszczenie kratek wentylacyjnych zwykle nie spędza nam snu z powiek. Znajdują się wysoko nad naszymi głowami i przypominamy sobie o nich tylko, gdy są już bardzo zanieczyszczone.

Kratka wentylacyjna przed i po czyszczeniu
Kratka wentylacyjna przed i po czyszczeniu (dailymail.co.uk)

Na kratkach wentylacyjnych gromadzi się kurz, brud, tłuszcz z gotowania. Taka mieszanka jest bardzo trudna do wyczyszczenia i niebezpieczna dla zdrowia. Może wzmagać alergię na kurz. Jeśli oczyma wyobraźni widzisz godziny szorowania i czyszczenia takiej kratki, mamy dla ciebie łatwiejszy sposób.

Patentem podzieliła się pewna mama na grupie ''Mums Who Clean''. Dzięki niej z radością zabierzesz się do czyszczenia kratki wentylacyjnej.

2. Czyszczenie kratki wentylacyjnej

Wyjmij kratkę wentylacyjną i wypłucz ją dokładnie w bardzo gorącej wodzie. Dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu. Następnie włóż kratkę do miski z wodą. Na obu stonach kratki połóż tabletkę do zmywarki.

Poczekaj ok. 30 minut, aż kostki się rozpuszczą. Delikatnie wyszoruj najbardziej uporczywe zabrudzenia. Kratka będzie wyglądała jak nowa. Na dowód, mama, która podzieliła się tym trikiem wrzuciła na grupę zdjęcia kratki przed i po czyszczeniu.

To kolejny raz kiedy tabletki do zmywarki sprawdzają się też w innych sytuacjach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

To cię zaciekawi:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza