Trwa ładowanie...

Łóżka piętrowe dla dzieci – rodzaje, bezpieczeństwo, wymiary

Łóżka piętrowe dla dzieci to marzenie niejednego malucha. Zakup łóżka piętrowego dla dzieci jest ważny i należy poświęcić czas na podjęcie decyzji o zakupie łóżka piętrowego dla dzieci oraz jego wybór. Warto wziąć pod uwagę, że łóżka piętrowe dla dzieci zazwyczaj służą kilka lat i powinny być na tyle wygodne i trwałe, aby wytrzymać jak najdłużej. Łóżka piętrowe dla dzieci są obecnie coraz bardziej popularne ze względu na oszczędność miejsca w pokoju, w którym mieszka więcej niż jedno dziecko. Zanim wybierzemy łóżko piętrowe dla dzieci, warto dobrze przemyśleć, na czym nam najbardziej zależy.

Zobacz film: "Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka?"

spis treści

1. Łóżka piętrowe dla dzieci - rodzaje

Łóżka piętrowe dla dzieci wbrew pozorom występują w wielu wariantach. Najpopularniejsze łóżka piętrowe dla dzieci to:

  • klasyczne łóżka piętrowe dla dzieci o drewnianym szkielecie, które są wyposażone w dwa materace i zwykłą drabinkę, aby wejść na górę;
  • łóżka piętrowe dla dzieci wykonane z metalu, które są dużo bardziej wytrzymałe;
  • łóżka piętrowe dla dzieci, które są wyposażone od razu w biurko i/lub szafę pod łóżkiem;
  • łóżka piętrowe dla dzieci typu "futon", z którego na noc można wysunąć drugi materac, co nie zagraca pokoju w ciągu dnia;
  • łóżka piętrowe dla dzieci o motywach z ulubionych bajek - tego typu piętrowe łóżka dla dzieci są przyozdobione motywami z bajek, sportu lub samochodami;
  • łóżka piętrowe dla dzieci w kształcie litery L, gdzie górne i dolne łóżko są ustawione prostopadle do siebie.
Jak urządzić pokój dla chłopca? Garść inspiracji
Jak urządzić pokój dla chłopca? Garść inspiracji [30 zdjęć]

zobacz galerię

2. Łóżka piętrowe dla dzieci - bezpieczeństwo

Łóżka piętrowe dla dzieci nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. W trakcie wyboru łóżka piętrowego dla dzieci warto wziąć pod uwagę ich wiek. Im starsze dziecko, tym bezpieczniejsze będzie dla niego łóżko piętrowe. Łóżko piętrowe dla dzieci powinno być wygodne i wytrzymałe.

Warto wybierać metalowe łóżka piętrowe dla dzieci, które są wyjątkowo trwale i nowoczesne. Wygląd łóżka należy jednak zawsze dobrać do wieku i zainteresowań dziecka. Należy również zwrócić szczególną uwagę na materac, który zapewni zdrowy i spokojny sen dziecku.

Łóżka piętrowe dla dzieci muszą być bezpieczne dla dziecka. Jeżeli dziecko jest małe, bardzo ważna jest odpowiednia konstrukcja łóżka piętrowego dla dziecka. Wówczas zwykły stelaż to nie wszystko. Konieczna jest również barierka przy łóżku piętrowym dla dzieci. Szczebelki w barierce łóżka piętrowego dla dzieci powinny być na tyle gęste, aby dziecko się przez nie nie prześlizgnęło.

ZOBACZ TAKŻE:

Barierki to nie wszystko. Należy również zwrócić uwagę na jakość wykonania schodków bądź drabinek do łóżka. Łóżka piętrowe dla dzieci powinny mieć odpowiednio głębokie stopnie, aby dziecko mogło stabilnie postawić na nim stopę. Konieczne są również drabinki przy łóżku piętrowym dla dzieci.

3. Łóżka piętrowe dla dzieci - wymiary

Łóżka piętrowe dla dzieci powinny mieć odpowiednią wysokość. Pierwsze łóżko powinno być na wysokości 40 cm, a drugie powinno być ok. metr wyżej od pierwszego. Należy również pamiętać, aby pomiędzy górnym łóżkiem a sufitem było, chociaż 85 cm odległości.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.