Trwa ładowanie...

Klocki ożywają w tajemniczym świecie LEGO® Hidden Side™

Klocki LEGO® dostarczają inspiracji do twórczej zabawy milionom dzieci na całym świecie. Dzięki nim nieustannie wymyślają nowe historie i sposoby zabawy, a teraz ich marzenia mogą się spełnić podwójnie, ponieważ klocki LEGO łączą się ze światem wirtualnym za sprawą serii LEGO® Hidden Side™.

Zarówno w klasycznych zestawach LEGO, jak i nowatorskich LEGO Hidden Side ekscytujący świat zabawy poszerza się wraz z każdym kolejnym klockiem. Teraz dzieci mogą w innowacyjny sposób przejść od kreatywnego, fizycznego budowania w świecie rzeczywistym do rozwiązywania zadań w rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Nowe zestawy oferują małym budowniczym nowoczesną i wciągającą zabawę, podczas której rozwijają swoje zdolności manualne i przestrzenne, wzmacniają spostrzegawczość, błyskotliwość i logiczne myślenie oraz uczą się reagować na zmiany. Z kolei wymyślanie rozmaitych historii i fascynujących przygód rozwija wyobraźnię i kreatywność, przez co stają się bardziej twórcze.

1. Nawiedzony świat w biały dzień? Witajcie w Hidden Side!

Na pierwszy rzut oka w sennym Newbury nie dzieje się nic niezwykłego. Ale gdy spojrzeć na miasteczko poprzez specjalną aplikację na telefonie, można odkryć tajemniczy świat pełen niespodzianek, emocji i mrocznych duszków, które próbują przejąć miasto. Dwójka bohaterów - Jack i Parker - będą przewodnikami po ukrytym i tajemniczym świecie LEGO Hidden Side.

Zestawy LEGO Hidden Side są skonstruowane tak jak inne zestawy LEGO, a to co je odróżnia, to kolorowe klocki, które można obracać. Ma to kluczowe znaczenie, aby przejść do następnego etapu zabawy w rozszerzonej rzeczywistości AR. Kod QR do pobrania aplikacji mobilnej znajduje się we wszystkich książeczkach LEGO z instrukcjami, a można ją pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store i Google Play.

2. Połączenie wirtualnego świata z fizyczną zabawą

Instrukcja w menu podzielona jest na dwie części. W pierwszej dziecko wciela się w rolę ducha i doświadcza, jak to jest być częścią ich nadprzyrodzonego świata. By bawić się w drugiej części, nasza pociecha musi zbudować co najmniej jeden z zestawów. Sama wybiera, którym chce się bawić, celując telefonem w wybrany zestaw i wówczas ukazuje się przed nim cała magia ukrytej strony LEGO Hidden Side!

Razem z Jackiem i Parker, dzieci walczą z duchami, które psocą i wprowadzają zamieszanie w miasteczku. Zestaw odgrywa tu kluczową rolę. Aby kontynuować grę, trzeba podjąć konkretne działania: obrócić, przebudować lub przenieść niektóre klocki i przedmioty, albo użyć jednej z mini figurek LEGO.

Duchy można kolekcjonować, a każdy z nich ma różne umiejętności, które można rozwijać w miarę postępu gry. Ponadto z każdym pomyślnie wykonanym zadaniem dziecko zdobywa doświadczenie i punkty, za które otrzymuje rozmaite bonusy i ulepszenia. Im więcej zestawów LEGO Hidden Side, tym oczywiście kolekcja przygód, duchów i ulepszeń będzie okazalsza.

3. Zabawa jest najbardziej naturalną formą nauki, nawet w nowoczesnym świecie!

Z raportu LEGO Play Well poświęconego roli zabawy w życiu dzieci i ich rodzin, na potrzeby którego przebadano blisko 13 000 rodziców i dzieci w 9 krajach, wynika, że digitalizacja zwiększa możliwości zabawy, bo pozwala łączyć rzeczywiste, wyobrażone i wirtualne doświadczenia. Na ten nowy typ zabawy, dzieci same ukuły określenie, nazywając ją fluid play, czyli płynną zabawą. LEGO HIDDEN SIDE uosabia tę pokoleniową zmianę w sposobie zabawy.

- Wielu rodziców uważa, że preferencje ich dzieci do cyfrowej zabawy stają na przeszkodzie temu, co uważają za lepsze, czyli tradycyjnej zabawy. Prawda jest jednak taka, że te dwa typy zabawy wcale nie muszą się wykluczać.

- Współczesne dzieci, bardziej niż poprzednie pokolenia, widzą świat cyfrowy i rzeczywisty jako jedną, dużą, połączoną ze sobą przestrzeń do zabawy. Aby jak najlepiej wykorzystać czas na wspólną zabawę, rodzice również muszą przyjąć ten sposób myślenia - mówi dr Elena Hoicka, starszy wykładowca na wydziale Psychologii w Edukacji na Uniwersytecie w Bristolu.

W dowolnym momencie zabawy, zarówno w świecie cyfrowym, jak i rzeczywistym, dzieci nieustannie się uczą. Oznacza to, że oprócz zabawy zdobywają także cenną wiedzę i umiejętności do dalszego rozwoju:

  • rozumieją relacje między światem online a offline oraz doskonalą umiejętności orientacyjnyjne niezbędne w obu światach;
  • przetwarzają zebrane informacje zamiast pasywnego odbierania informacji;
  • rozwijają swoje umiejętności pisania oraz czytania, co jest szczególnie ważne od momentu rozpoczęcia nauki w szkole;
  • zaangażowanie rodziców jest również niezwykle korzystne, ponieważ wspólna zabawa stwarza doskonałą okazję do mówienia o bezpieczeństwie i zagrożeniach w świecie rzeczywistym i cyfrowym.

Zestawy LEGO HIDDEN SIDE są dostępne do kupienia w sklepach stacjonarnych oraz na www.LEGO.pl w rekomendowanych cenach: "Laboratorium duchów J.B." (70418) - 89,99 PLN, "Wrak łodzi rybackiej" (70419) - 129,99 PLN, "Tajemnicze cmentarzystko" (70420) - 129,99 PLN, "Samochód kaskaderski El Fuego" (70421) - 179,99 PLN, "Kłopoty w restauracji" (70422) - 219,99 PLN, „Autobus duchowyzwalacz 3000” (70423) - 259,99 PLN, "Express widmo" (70424) - 349,99 PLN, "Nawiedzone liceum w Newbury" (70425) - 549,99 PLN.

Więcej informacji: www.lego.com/hidden-side

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.