Trwa ładowanie...

Jakie kosmetyki są potrzebne przedszkolakowi?

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Higiena to rzecz podstawowa w życiu każdego człowieka. Dzieci uczą się jej już od najmłodszych lat. Rodzice mogą pomóc zbudować pozytywne skojarzenia związane z dbaniem o własny wygląd oraz czystość. Maluchy obserwują i chcą naśladować. Często same sięgają też po kosmetyki rodziców. Tymczasem nie wszystkie składniki w nich zawarte wpływają korzystnie na skórę małych czyściochów. By zapewnić im właściwą ochronę w tym zakresie, warto zaopatrzyć dziecko w kosmetyczkę niezbędnych akcesoriów wyprodukowanych specjalnie dla niego.

Zobacz film: "Dlaczego dziewczynki mają lepsze oceny w szkole?"

spis treści
Kosmetyki dla przedszkolaka
Kosmetyki dla przedszkolaka

Przedszkolaki powinny używać naturalnych kosmetyków, które ochronią ich delikatną skórę.

zobacz galerię

1. Kosmetyki do mycia i kąpieli dla przedszkolaka

Przedszkolak powinien być wyposażony w delikatne mydełko w płynie o zawartości substancji powierzchniowo-czynnych. Za jego pomocą rano i wieczorem myje buzię oraz rączki, rozpoczynając całą toaletę. Receptura, na bazie której produkowane są kosmetyki tej kategorii zakłada specyficzne wymogi skóry kilkuletniego dziecka, nadając jej delikatne nawilżenie oraz działając natłuszczająco.

Mydełka pod prysznic dla dzieci można stosować także jako płyny do kąpieli. Posiadają one atrakcyjne opakowania, a skład mimo przyjemnego zapachu nie powinien zawierać substancji uczulających. By mycie włosów przebiegało jak najbardziej sprawnie, warto wybrać delikatny szampon, który nawet jeśli dostanie się do oczu podczas mycia, nie powoduje łzawienia. Rodzice mogą być zadowoleni z działania kosmetyku, który odpowiednio traktuje skórę ich pociech, a dzieci cieszyć się formą higienicznego rytuału.

Szczoteczki do zębów dla dzieci posiadają wymiary oraz budowę dostosowane do anatomii maluchów. Natomiast pasty do zębów nie zawierają fluoru ani szkodliwych substancji. Są produkowane z naturalnych składników, a smak powinien zachęcać do ich stosowania.

2. Kosmetyki przed wyjściem na dwór

Zarówno zimą, jak i latem warto zastosować u dziecka krem z filtrem UV, który zapewnia ochronę podczas drogi do przedszkola, zabawy na dworze itp. Producenci stworzyli kosmetyki w wersji do stosowania podczas różnych pór roku. Posiadają one nieco inną konsystencję, a ich korzystne właściwości uaktywniają się w swoistych warunkach. Zimą buzia chroniona jest przed przesuszeniem i przemrożeniem, latem – przed bardzo intensywnym działaniem promieni słonecznych, które mogą powodować oparzenia.

Wrażliwe miejsca – usta, policzki, nos – warto posmarować dodatkowo za pomocą pomadki ochronnej. Oprócz głównego zadania, które spełnia, nawilżając i natłuszczając części ciała poddane aplikacji, posiada zazwyczaj przyjemny smak i kolorowe opakowanie. Dzieci z chęcią stosują taki kosmetyk.

W przypadku przedszkolnej wyprawki maluch powinien posiadać swój ręczniczek, grzebyk lub szczotkę do włosów, mydełko, przybory do mycia zębów, chusteczki higieniczne oraz jeśli to konieczne, pieluszki i papier toaletowy. Umiejętność samoobsługi w zakresie czystości jest cenioną wartością w tym okresie, dlatego nauka korzystania z powyższych akcesoriów powinna rozpocząć się w domowej łazience.

Jest czas na zabawę i na higienę. Aktywność na trawie, piasku, kredkami, ale i w każdym innym miejscu nie musi przyprawiać rodziny o zgrozę, nawet jeśli zakończy się wymarszem do łazienki. Dzieci, którym wpojono właściwe zasady oraz które nauczono sprawnie korzystać ze środków myjących i pielęgnacyjnych potraktują to po prostu jako kolejny element codziennych czynności.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.