Trwa ładowanie...

Jak wartościowo spędzać czas z dzieckiem.

Każdy rodzic przedszkolaka czy ucznia szkoły podstawowej doskonale wie, jak wiele trzeba mieć pomysłów, by zorganizować dziecku czas. Tym większe staje się wyzwanie, gdy rodzicowi zależy, aby spędzanie czasu z dzieckiem było kreatywne i rozwijające.

Artykuł sponsorowany

1. Zadbaj o wspólne zabawy

Rodzice zachodzą w głowę, jakimi wspólnymi zabawami zainteresować dziecko, aby nie spędziło dnia przed telewizorem, czy ze smartfonem w ręku. Nawet najbardziej wartościowe bajki na ekranie telewizora czy laptopa lub rozwijające aplikacje nie zastąpią dziecku wspólnej zabawy z rodzicami. Każde dziecko woli nawet niedoskonałą zabawę z rodzicem, ale pełną chęci, zaangażowania i uśmiechu niż samotne wysiadywanie przed ekranem czegokolwiek.

(materiały prasowe Netto Polska)

2. Wyzwanie w realiach pandemii

Obecna na świecie pandemia koronawirusa sprawiła, że wielu rodziców małych dzieci stanęło przed wyjątkowo dużym dla siebie wyzwaniem. Są z dzieckiem non stop, 24 godziny na dobę. Muszą zadbać o zakupy, gotowanie, sprzątanie, pranie, w których nikt ich nie zastąpi. Z dnia na dzień rodzice małych dzieci stali się dla nich również nauczycielami. Nauka online nie jest dla większości uczniów wystarczająca i rodzic musi sam przerobić temat z kilkulatkiem. Przedszkolak nie jest w stanie zainteresować się i odpowiednio skorzystać z zajęć online z panią zza ekranu. Rodzice muszą, więc prócz codziennych obowiązków, niejednokrotnie, prócz pracy, którą wykonują w ramach tzw. "home office”, nauczyć swoje dziecko czytania, pisania, liczenia czy kolorowania.

3. Wykorzystaj zaangażowanie Twojego dziecka

W pewnym momencie można poczuć przeciążenie, a dziecięca niespożyta energia daje się mocno we znaki. Wtedy z pomocą przychodzą zabawy twórcze, które angażują i dziecko i nawet rodzica. Takim doskonałym sposobem wspólnie spędzonego czasu jest lepienie z masy kreatywnej. Tutaj możliwości są nieograniczone. Wspólne lepienie figurek czy dekoracji pobudza pomysłowość, ćwiczy u dziecka precyzję, rozwija koncentrację wzrokowo – ruchową. Psycholodzy twierdzą, że zabawa plastyczną masą kreatywną pozytywnie wpływa na współpracę obu półkul mózgowych. W ten sposób mózg się prawidłowo rozwija, a to procentuje w przyszłości.

(materiały prasowe Netto Polska)

4. Integruj swoją rodzinę

Mocną stroną zabaw z masą kreatywną jest to, że przyniesie radość zarówno trzylatkowi jak i starszemu dziecku. W przypadku rodzeństwa ze sporą różnicą wieku, to świetny sposób integracji rodzinnej. Każdy z członków rodziny może do zabawy wnieść swoją wartość, swój pomysł na wykorzystanie kreatywnej masy. Starsze dziecko może pomóc młodszemu. Rodzice mogą kreować kształty razem z nimi i to może być dużą dawką humoru i relaksu dla rodziców. Takie wspólne odkrywcze zabawy pomagają rodzicom na jakiś czas przenieść się w inną rzeczywistość, oderwać od codziennych trosk i zapewnić sobie sporą dawkę radości przebywania z własnymi dziećmi. Jeżeli jesteś rodzicem, któremu trudno jest odsunąć myśli o pracy, czy obawy o dalszą egzystencję w nowej rzeczywistości w związku z pandemią, pomyśl sobie, że wreszcie masz czas, którego wcześniej brakowało Ci na beztroskie zabawy. Zrób sobie założenie, że przez najbliższe dwie godziny, nic nie zajmie Twojej uwagi. Przenieś się w świat swojego dziecka. Możesz też poczuć się jak dziecko. Poczuj, jaka przyjemna jest beztroskość. Następnym razem będzie Ci łatwiej. Radość Twojego dziecka będzie dla Ciebie doskonałą motywacją.

(materiały prasowe Netto Polska)

5. Inspiruj się

Rodzicu, jeżeli obawiasz się, czy będziesz miał wystarczająco dużo pomysłów na wspólne lepienie z kreatywnej masy lub nie czujesz się na siłach, aby kreować z dzieckiem kształty przypominające konkretne zwierzątka, możesz skorzystać z pomocnika. W Internecie znajdziesz masę pomysłów na to, co możecie wspólnie dziećmi wykonać z masy kreatywnej. Jednocześnie pokażesz dziecku, jak mądrze korzystać z internetu. Kiedy rodzice wspólnie z dzieckiem korzystają z internetu, uczą swoje pociechy wyszukiwania wartościowych informacji i wspierają w nich rozwój w obszarze nowych technologii.

6. Doceniaj nowe technologie

Doszliśmy już w naszej cywilizacji do takiego momentu, kiedy nikt nie ma wątpliwości, ze nowe technologie ułatwiają nam życie, dostarczają wiedzy oraz rozrywki. Nie pozostawia również wątpliwości fakt, iż bezpośredni kontakt z dzieckiem i jego prace manualne mają decydujący wpływ na jego dalszy rozwój. Nasuwa się, zatem wniosek, iż najważniejsza jest równowaga. Warto łączyć zabawy manualne i korzystanie z nowych technologii.

(materiały prasowe Netto Polska)

7. Bądź na bieżąco

Sieć sklepów @Netto wyszła naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy cenią sobie zrównoważony rozwój swoich dzieci i po dokonaniu zakupów premiuje ich prezentami w formie kreatywnej masy. Kliknij tutaj po szczegóły i baw się ze swoimi dziećmi.

8. Może was ograniczyć tylko wasza wyobraźnia

Masa kreatywna Hey Clay dostępna jest aż w 18 kolorach. Jest materiałem bardzo plastycznym i miękkim, dlatego praca z nią jest bardzo przyjemna. Hey Clay nie przywiera i nie brudzi dłoni ani ubrań. Nie przysporzy nam, więc żadnych kłopotów, możemy oddać się zabawie. Wykonana jest z nietoksycznego materiału. Jest biodegradowalna, a więc nie ma obawy, że nasza zabawa przyczyni się do zanieczyszczenia środowiska. Warto też wspomnieć o tym dzieciom. Kreacje z Hey Clay zastygają samoczynnie i stworzone postaci nabierają pełnej twardości po 24 godzinach. W ciągu czterech godzin zaś, możemy kreować masę do woli. Jeśli odrobinę przyschnie, można ją zwilżyć i znowu cieszyć się jej plastycznością.

(materiały prasowe Netto Polska)

Dobrej zabawy! Kreatywne szaleństwa ułatwi Wam również bezpłatna aplikacja dla systemów Android i iOS.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.