Trwa ładowanie...

Jak sprawnie i szybko przesyłać prezenty?

Grudzień to czas zmożonego ruchu we wszystkich punktach pocztowych na całym chyba świecie. To nie tylko moment, kiedy wiele osób wysyła podarki, ale równie dużo osób robi zakupy przez internet z dostawą pocztową. W końcu to również czas końca roku, kiedy firmy, partnerzy, instytucje wysyłają cały ogrom rozliczeń, faktur, sprawozdań i innych. Jak więc wysyłać prezenty, aby mieć pewność, że dojdą na czas.

spis treści

1. Poczta Polska - na dobry (?) początek

Poczta Polska z pewnością jest najstarszym w Polsce dostarczycielem listów i paczek, natomiast jej renoma przez ostatnie lata poważnie ucierpiała. Coraz większe kolejki po odbiór awizo, listonosz z paczką, który przychodzi zawsze wtedy, kiedy większość osób jest w pracy, brak możliwości odebrania paczki w innym miejscu niż na zatłoczonej popołudniami poczcie. Przesyłki pocztowe do najtańszych nie należą, a sposób ich dostarczania... no cóż, pozostawia wiele do życzenia.

Trzeba co prawda przyznać, że w ciągu ostatnich kilku lat poziom obsługi na poczcie zaczął się w końcu poprawiać, niestety nadal sposób dostarczania paczek nie satysfakcjonuje wielu klientów. Listonosze często się nie kontaktują w sprawie dostarczenia przesyłki, klient nie jest uprzedzany, że paczka zostanie mu dostarczona (powiadomienia raz przychodzą, raz nie), a wszystko i tak w końcu ląduje na poczcie, której odwiedzać nikt nie lubi.

Wysyłając paczkę z prezentem pocztą trzeba się więc liczyć z tym, że naszego obdarowanego obarczymy przy okazji obowiązkiem stawienia się na poczcie, a przecież można inaczej.

2. Kurier czy paczkomat?

Czasy, kiedy kurierów zamawiały tylko wielkie firmy, które stać było na tę nietanią usługę, dawno minęły. Dzisiaj zamówienie kuriera, który odbierze paczkę z domu jest nie tylko dziecinnie proste, lecz także niedrogie. Nadanie paczki kurierem kosztuje obecnie niewiele więcej, a właściwie porównywalnie do tradycyjnej usługi pocztowej.

Wiele osób nie wie, jak zamówić kuriera, a okazuje się, że jest to bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę danego operatora i za pomocą przygotowanych przez niego aplikacji złożyć zamówienie. Osobną usługą, nie mniej ciekawą, jest możliwość nadania paczki przez paczkomat.

Usługa, która już kilka lat temu zrobiła furorę w Polsce, dzisiaj umożliwia także sprawne i szybkie nadawanie przesyłek. Ponieważ paczkomatów jest coraz więcej, to z paczką z reguły nie trzeba specjalnie daleko wędrować.

Za pomocą tego rozwiązania - podobnie jak w przypadku zamówienia kuriera - paczkę można nadać "pod drzwi" lub do paczkomatu. Obdarowany może ją wtedy odebrać w takich godzinach, jak jemu to odpowiada. I świąteczny kłopot transportu prezentów obie strony mają z głowy.

Materiał Partnera

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.