Trwa ładowanie...

Jak narysować psa w bajkowym stylu?

ak narysować psa, kiedy nasze dziecko prosi o zwierzątko, a my nie mamy talentu plastycznego? Jest na to sposób! Wystarczy kierować się kilkoma praktycznymi wskazówkami.

Zobacz film: "Jak się bawić z dwulatkiem?"

spis treści

1. Jak narysować psa w 4 krokach?

Narysowanie psa wcale nie jest trudne, o ile oczywiście mówimy o zwierzątku w bajkowej formie. Realne odzwierciedlenie czworonożnego przyjaciela to już bowiem trudniejsze zadanie.

Keruj się naszymi podpowiedziami. W ten sposób narysujesz psa dla swojej pociechy.

Przeczytaj również:

2. Rysujemy pyszczek

Narysuj owal, ma on być pyszczkiem pieska. Nad nim narysuj łuk, a w środku owalu – okrągły nosek. Po obu stronach głowy psa narysuj podłużne uszy. Na naszym rysunku będą one przyklapnięte.

Czas na szczegóły. Dorysuj oczka, nad nimi brwi (niedługie łuki). Pod noskiem narysuj linię na kształt kotwicy. Będzie pełnić funkcję pyszczka.

3. Rysujemy łapki

Pod głową narysuj dwie rurki, które zaokrąglij na końcu. To będą przednie łapki naszego pieska.

4. Rysujemy brzuszek

Połącz głowę psa z łapkami. W ten sposób uzyskasz kształt brzuszka.

5. Dorysuj tylne łapki i ogonek

Narysuj tylne łapki po bokach brzuszka. Nad jedną z tylnych łapek, lewą lub prawą, narysuj ogonek.

Przeczytaj również:

6. Kolorujemy rysunek pieska

Teraz czas na najprzyjemniejsze zadanie – pokolorowanie psa. Najlepiej, by zrobiło to dziecko według własnego pomysłu. Może pokolorować zwierzę na brązowo, czarno lub w łatki. Ale jeśli kilkulatek będzie chciał wybrać niebieski lub czerwony kolor, nie protestujmy. Na wczesnym etapie dziecko nie trzyma się jeszcze sztywnych norm.

Lepiej żeby kolorowało według swojego uznania niż nie robiło tego wcale. Kolorowanie to bowiem świetna zabawa, ale też bardzo ważny element rozwoju. Ćwiczy motorykę małą, usprawnia rączkę i pozwala poznawać świat.

Przygotowany przez nas szkic psa można też wykleić, np. przy pomocy bibuły lub krepy zwiniętej w małe kuleczki. Dziecko może też sięgnąć po plastelinę lub pisaki.

Jeśli chcesz narysować dziecku inne zwierzę, zajrzyj do naszego instruktażu, jak narysować kotka.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.