Trwa ładowanie...

Gryzak drewniany – pomysł na prezent dla niemowlaka

Artykuł sponsorowany
(Materiał partnera)

Zabawka z drewna to świetny pomysł na prezent dla dziecka z okazji baby shower, urodzin lub świąt. Gryzak z drewna sprawdzi się jako upominek dla najmłodszych już w pierwszych miesiącach jego życia.

Jakie zalety mają drewniane zabawki? Trwałość i wytrzymałość

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy zabawka wykonana z drewna to odpowiedni prezent, spieszymy z odpowiedzią: jak najbardziej tak!

Zabawki z drewniane są niezwykle trwałe. W porównaniu z zabawkami plastikowymi mogą przetrwać o wiele dłużej. Kupując dziecku drewniany gryzak masz pewność, że posłuży on jemu i jego rodzeństwu a może nawet innymi dzieciom.

Ekologiczny wybór

O tym, że plastik szkodzi nie tylko nam, ale i środowisku wie już chyba każdy. Tak jak już wspomnieliśmy, zabawka z drewna przetrwa bardzo długo i nie będzie wymagała wymiany na nowy model. Wybierając drewnianą zabawkę, ograniczasz ilość śmieci, które często trafiają w nieodpowiednie miejsce, szkodząc naszej planecie. Plastik może rozkładać się nawet 1 000 lat…

Świetna zabawa

W porównaniu do niektórych interaktywnych zabawek, które często obciążają dziecko produkcją nadmiaru bodźców, zabawki z drewna pobudzają kreatywność i wyobraźnię malucha. Oprócz tego wyglądają estetycznie a przede wszystkim uroczo.

Bezpieczeństwo

Drewno jest w pełni bezpiecznym materiałem. Dzięki jego właściwościom na powierzchni zabawek nie namnażają się bakterie. Dodatkowo są one łatwe do czyszczenia.

Wielopokoleniowa tradycja

Drewnianymi zabawkami bawiły się już nasze mamy, a nawet babcie. Gryzaki dostępne w sklepie Jukki produkowane są przez polską firmę od A do Z. Każdy etap produkcji odbywa się w naszym kraju i to już od wielu dekad.

Gryzak drewniany dla niemowląt

Drewniany gryzak z wizerunkiem zabawnych postaci to świetny pomysł na upominek dla najmłodszych. Szczególnie pomocny około trzeciego miesiąca życia, gdy dziecko zaczyna nabywać nowych umiejętności, chętnie łapać i chwytać różne przedmioty, a następnie wkładać je do buzi. Dlatego na tym etapie szczególnie istotne jest, jakie przedmioty znajdują się w zasięgu jego rączek. Powinny to być zabawki wykonane z bezpiecznych materiałów. Takim właśnie materiałem jest drewno.

Gryzaki dostępne w sklepie Jukki wykonane są drewna klonowego. Dodatkowo nie pokryto ich żadną farbą ani bejcą. Drewno klonowe to lekki materiał, który po oszlifowaniu i odpowiednim procesie suszenia staje się odporny na nasiąkanie śliną. Oprócz tego neutralizuje i zapobiega namnażaniu się bakterii. Drewno umożliwia także tworzenie niezliczonej ilości kształtów. Gryzaki zaprojektowane są w taki sposób, by ich podnoszenie, chwytanie oraz trzymanie było dla dziecka zabawą i umożliwiało jego rozwój. Podczas zabawy gryzakiem dziecko ćwiczy koordynację ręka-oko, przez co wspierany jest jego rozwój motoryczny.

Drewniane gryzaki są niezastąpione szczególnie w okresie ząbkowania. Dziąsła maluszków są w tym czasie rozpulchnione i swędzące. Dziecko potrzebuje wtedy masażu, który przyniesie mu ulgę i pomoże w wyżynaniu się pierwszych ząbków.

W Jukki dostępnych jest aż dziewięć uroczych modeli drewnianych gryzaków. Ta zabawna ferajna ma w swoim składzie: uroczego misia, kotka, dinozaura, pieska, małpkę, ośmiornicę, sówkę, pandę oraz szopa. Każdy z nich może stać się również śliczną dekoracją lub przypinką do smoczka. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sprezentować maluchowi kilka takich egzemplarzy. Gryzaków nigdy za wiele. Można zabrać je na spacer, do wózka, do torebki i do samochodu. To niewielka, podręczna zabawka, która sprawdzi się w wielu sytuacjach. Rodzice małych pociech doskonale wiedzą, że czasami nawet najmniejsza zabawka może okazać się wybawieniem i zająć małego rozrabiakę na dłuższą chwilę.

Gryzaki drewniane to pomysł na prezent, który spodoba się nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom. Jeśli szukasz prezentu dla siostrzeńca, bratanicy, córki lub syna znajomych – postaw na drewnianą zabawkę, która będzie dla nich miłą odmianą od wszędobylskiego plastiku o niepewnej jakości.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza