Trwa ładowanie...

Foteliki samochodowe Maxi Cosi - co je wyróżnia

Artykuł sponsorowany
(Materiał Partnera)

Marka Maxi Cosi znana jest wszystkim rodzicom. Oferuje ona produkty jakie jak wózki gondole, wózki spacerowe czy foteliki samochodowe. Jakie normy i przepisy musi jednak spełniać fotelik samochodowy? Czym wyróżnia się fotelik Maxi Cosi? Czym jest system ISOFIX w Maxi Cosi?

Bezpieczeństwo i kwestie prawne

Szukając produktów dla swojego malucha ważne jest dla nas, aby dziecko było bezpieczne. Z szerokiej gamy produktów dla dziecka wybieramy materiały przyjazne. W przypadku zaś fotelików samochodowych niezbędne jest również, aby spełniały one określone prawne normy, przy czym marka fotelików jest dla nas drugorzędna.

Przepisy dotyczące użytkowania fotelików różnią się w zależności od kraju. Przykładowo w Wielkiej Brytanii dzieci, które skończyły 12 lat lub mają 135 cm wzrostu nie muszą już jeździć w foteliku. W polsce fotelik powinien być używany dla dzieci, które nie osiągnęły 150cm wzrostu i przepisy nie określają przy tym wieku dziecka.

Mimo różnych przepisów, w Europie obowiązują dwie normy: R44 i R129/i-Size. Pierwsza z nich dzieli foteliki samochodowe na trzy grupy, zależne od wagi dziecka. Druga norma została wprowadzona, aby zwiększyć bezpieczeństwo przewożenia dzieci i określa ona, że wybór fotelika zależy od wzrostu dziecka. Norma ta, poddaje foteliki bardziej szczegółowym testom, z uwzględnieniem bezpieczeństwa głowy i szyi malucha i przewiduje się, że z czasem zastąpi przestarzałą normę R44.

Niezależnie jednak jaka będzie przyszłość standardów ochrony, niezbędne jest pamiętanie o zasadach bezpieczeństwa w samym przewozie dziecka. Komfort jest ważny, ale bezpieczeństwo jeszcze bardziej. Dziecko w foteliku przewozimy tyłem do kierunku jazdy. W samochodzie lub innym środku transportu nie zapominamy o wyposażenie fotelika w odpowiednią ilość pasów.

System ISOFIX

Wybierając foteliki Maxi Cosi takie jak choćby Maxi Cosi Pebble, z pewnością natraficie na informację o systemie ISOFIX. Jest to system mocowania fotelików, w którym jego baza jest automatycznie blokowana w dwóch metalowych zatrzaskach między fotelami samochodu.

Rozwiązanie to stosuje się w fotelikach dla niemowląt, starszaków i maluchów. Jeśli pierwszy raz kupujesz fotelik samochodowy Maxi Cosi z systemem ISOFIX, pamiętaj o zakupie bazy. Możliwość montażu dla dzieci nieco starszych polega na wyborze ISOFIX lub fotelika montowanego dzięki tradycyjnym pasom samochodowym. Co istotne, większość nowszych samochodów (produkowanych po 2006 roku) powinna mieć system ISOFIX w standardzie. Przed zakupem poprzez sklep stacjonarny lub internet sprawdź instrukcję swojego wehikułu pod tym kątem.

System ISOFIX to przede wszystkim szybki montaż, stałe połączenie fotelika dziecięcego z samochodem, a także niwelacja ryzyka nieprawidłowego montażu.

Dlaczego Maxi Cosi?

Wybierając fotelik dla dziecka nie patrzymy na oszczędności. Liczy się jakość i bezpieczeństwo. Dlatego istotne jest, aby fotelik spełniał wszelkie możliwe normy w tym kierunku. Wysokiej jakości testy bezpieczeństwa takie jak ADAC sprawdzają bezpieczeństwo w symulowanych wypadkach. Jeśli akcesoria takie jak foteliki spełnią taki test, otrzymują wysoką pozytywna ocenę. Na taką mogą liczyć właśnie foteliki Maxi Cosi.

Sklep internetowy Maxi Cosi oferuje wiele modeli fotelików samochodowych i wszystkie z nich to najwyższa jakość. Producent stawia nie tylko na spełnianie obowiązkowych norm, ale także na ochronę głowy lub szyi dziecka w trakcie ewentualnego wypadku i uderzenia, również bocznego. Dlatego wszystkie foteliki firmy wyposażone są w system ISOFIX, o którym pisaliśmy wyżej.

Dodatkowo, jeśli kupujemy produkty Maxi Cosi poprzez sklep stacjonarny zawsze możemy liczyć na radę wykwalifikowanej obsługi. Przekaże nam ona między innymi, że dobra baza fotelika stanowi podstawę. Dzięki bazie fotelik będzie stabilny i pozostanie na swoim miejscu. A kiedy już zakupimy bazę, instalacja fotelika odbywa się za pośrednictwem jednego kliknięcia.

Jeśli chcesz szczegółowo zapoznać się z ofertą fotelików Maxi Cosi lub znaleźć szersze informacje na temat systemów i bezpieczeństwa, zapraszamy na stronę https://www.bobowozki.com.pl/maxi-cosi/m/48

Artykuł sponsorowany
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza