Trwa ładowanie...

Dzieci urodziły się z zębami. Matka wspomina pierwsze miesiące

Vicky Harrison jest matką czwórki dzieci. Troje z nich w momencie przyjścia na świat miało zęby. To było wielkie wyzwanie dla Vicky, która chciała karmić swoje dzieci piersią. Czy zęby u noworodków to rzadkie zjawisko?

Zobacz film: "Nietypowa ciąża"

1. Noworodek z zębami

Najstarsza córka Vicky i Leight'a, Demi-Leight, przyszła na świat 13 lat temu. Wywołała niemałe zamieszanie na porodówce. Vicky pamięta, że położne dokładnie oglądały dziewczynkę. Powód zainteresowania okazał się jasny, gdy przyniesiono dziecko do karmienia. Pierwsza córka Vicky miała 2 górne ząbki. Na początku kobieta ich nie zauważyła. Podczas karmienia poczuła ból i okazało się, że noworodek już gryzie. Pierwszą córkę Vicky karmiła piersią przez trzy miesiące.

W 2007 roku urodziła się Violet. Dziewczynka nie miała zębów po urodzeniu. Gdy w 2010 roku Vicky znów była w ciąży, była przekonana, że kolejne dziecko również urodzi się bezzębne.

Czekała ją jedna niespodzianka. Scarlett, która urodziła się w maju, miała dwa dolne ząbki. Niestety, były umiejscowione w ten sposób, że zagrażały zdrowiu dziewczynki i należało je usunąć. Scarlett miała zaledwie kilka tygodni, gdy przeżyła swoją pierwszą wizytę u dentysty.

Gdy w 2018 roku Vicky została matką po raz czwarty, nie była zdziwiona, gdy okazało się, że jej nowo narodzony syn Logan również ma dwa dolne ząbki. Tym razem na szczęście nie zagrażały jego zdrowiu i nie było konieczności ich usuwania.

Vicky przez rok karmiła Logana piersią. Nie było to łatwe i przyjemne, ale bardzo się starała. Kiedy Logan był noworodkiem wzbudzał duże zainteresowanie ze względu na swój uśmiech. Vicky często robiła mu zdjęcia i publikowała je na swoim profilu społecznościowym. Ludzie dziwili się, że tak małe dziecko ma już ząbki.

2. Zęby u noworodka

Wbrew pozorom nie tak trudno spotkać noworodka z zębami. Według statystyk na 2-3 tysiące noworodków jeden przychodzi na świat z jednym lub dwoma ząbkami. Nie są to jednak zęby mleczne. Mają mniejsze korzenie i często są chwiejne. Jeśli istnieje obawa, że ząbki mogą wypaść i spowodować zadławienie u dziecka, należy je usunąć. Na ich miejscu wyrosną zęby mleczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo, które cieszą się największą popularnością:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.