Trwa ładowanie...

Domowe inspiracje - 3 sposoby na porządek w garderobie

Większość Polaków mieszka w niewielkich domach lub mieszkaniach, w których wykorzystanie każdego centymetra powierzchni jest niezwykle ważne. Z tego powodu konieczne jest korzystanie z pojemnej garderoby, w której zmieszczą się wszelkie niezbędne przedmioty i ubrania. Jak utrzymać porządek w garderobie, by przechować w niej więcej rzeczy? Poznaj 3 domowe inspiracje, które w tym pomogą.

Artykuł sponsorowany

  1. Pojemne kosze na ubrania i nie tylko
  2. Podpisywanie pudełek w garderobie
  3. Pokrowce próżniowe

Na niewielkiej powierzchni ważne jest stworzenie pojemnego miejsca do przechowywania. W tym celu znakomicie sprawdza się garderoba. Utrzymanie w niej porządku wydaje się trudne, jednak zastosowanie się do kilku zasad sprawia, że w szafach wszystko znajduje się na swoim miejscu. Oto 3 domowe inspiracje, dzięki którym w garderobie zapanuje ład i porządek.

1. Pojemne kosze na ubrania i nie tylko

W tradycyjnych szafach znajdują się zwykłe półki i wieszaki, jednak w nowoczesnej garderobie znacznie lepiej sprawdzają się wysuwane kosze. Dzięki nim maksymalnie wykorzystuje się dostępną w szafie przestrzeń. W koszach bez trudu mieszczą się wszelkie ubrania, bielizna, a także dodatki takie jak torebki, paski itp. Można do nich schować również pościel, koce, ręczniki i inne tekstylia. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet w dość małej szafie mieści się znacznie więcej rzeczy niż wcześniej.

2. Podpisywanie pudełek w garderoby

Na półkach w garderobie warto ustawiać pudełka. Domowe inspiracje na wykorzystanie pudeł w garderobie są zróżnicowane, jednak najlepiej sprawdza się podpisywanie poszczególnych kartonów w celu oznaczenia ich zawartości. W ten sposób łatwiej porządkuje się odzież letnią i zimową, buty, a także dekoracje świąteczne, dokumenty i wiele innych przedmiotów. Aby wnętrze garderoby prezentowało się elegancko i nowocześnie, można umieścić w nim pudełka ze specjalnym miejscem na karteczkę z podpisem.

3. Pokrowce próżniowe

W celu umieszczenia w garderobie jak największej liczby ubrań, pościeli i innych tekstyliów, można zaopatrzyć się w pokrowce próżniowe. Dzięki nim objętość przedmiotów zmniejsza się nawet o 30 procent, co umożliwia przechowywanie ich nawet na ograniczonej powierzchni. Próżniowe pokrowce sprawdzają się szczególnie dobrze do pakowania pościeli zimowej, kurtek i różnego rodzaju ubrań wykorzystywanych wyłącznie zimą lub latem. Wystarczy zapełnić wnętrze pokrowca, a następnie odessać z niego powietrze za pomocą odkurzacza. Dzięki temu wytworzy się próżnię, a objętość znajdujących się w środku rzeczy zmaleje.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.