Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Chciała mieć drugie dziecko. W ciągu 13 miesięcy urodziło się czworo

Państwo Park starali się o powiększenie rodziny. Niestety, naturalne metody zawiodły. Wówczas małżonkowie zdecydowali się na metodę in vitro i pomoc surogatki. Efekty przeszły ich oczekiwania.

Zobacz film: "Zaszła w ciążę dzięki in vitro, urodziła dziecko z zespołem Downa"

1. Czwórka dzieci w 13 miesięcy

Pierwsze dziecko Tracy i Petera urodziło się, gdy mieli po 30 lat. Syn Hunter rósł, a rodzice stale odkładali decyzję o kolejnym dziecku, gdyż zależało im na stabilizacji finansowej.

Dopiero po czterdziestce pomyśleli, że nie powinni już dłużej zwlekać. Tracy Park poczyła, że "zegar bije". Jednak mimo starań, kobieta nie zachodziła w upragnioną ciążę.

Piątka dzieci w komplecie
Piątka dzieci w komplecie (Instagram)

Zdesperowani małżonkowie zdecydowali się na metodę in vitro. Takie poczęcie też nie zawsze jest skuteczne. Po czterech nieudanych próbach, poprosili o pomoc surogatkę.

Okazało się, że tym razem zapłodnienie się powiodło – i u Tracy, i u surogatki. Co więcej, surogatka spodziewała się bliźniąt.

Najstarszy 12-letni Hunter z radością powitał na świecie siostrzyczkę Harlow w sierpniu 2017. Wkrótce potem, w styczniu 2018, na świat przyszły dzieci urodzone przez surogatkę, bliźniaczki Piper i Presley.

Czworo dzieci przyszło na świat między sierpniem 2017 a wrześniem 2018
Czworo dzieci przyszło na świat między sierpniem 2017 a wrześniem 2018 (Instagram)

To wtedy mama już tak licznej gromadki zaczęła prowadzić na Instagramie funpage "Almoust triplets" - czyli "prawie trojaczki".

Ponieważ mieli już czwórkę dzieci, państwo Park przenieśli się do nowego, większego domu. Po przeprowadzce niespodziewanie okazało się, że Tracy... znowu jest w ciąży. Najmłodszy Dylan urodził się we wrześniu 2018.

Opieka nad czworgiem niemowląt to prawdziwe wyzwanie
Opieka nad czworgiem niemowląt to prawdziwe wyzwanie (Instagram)

2. Czwórka niemowląt na Instagramie

Ostatnia ciąża była bardzo trudna dla Tracy. Łożysko wrosło zbyt głęboko w macicę, konieczne było cesarskie cięcie i pełna histerektomia po porodzie.

Badanie wyjaśniło, dlaczego w ciąży bliźniaczej miała tak duży brzuch
Badanie wyjaśniło, dlaczego w ciąży bliźniaczej miała tak duży brzuch [4 zdjęcia]

Nowe dziecko w rodzinie to ogromna radość. Kiedy więc przyszli rodzice oświadczają rodzinie, że spodziewają...

zobacz galerię

Dylan był wcześniakiem, przyszedł na świat w 29. tygodniu ciąży. Noworodek potrzebował trzech miesięcy na oddziele intensywnej terapii.

Liczna rodzina znajduje czas, by dzielić się swoim życiem na Instagramie
Liczna rodzina znajduje czas, by dzielić się swoim życiem na Instagramie (Instagram)

Dziś na szczęście chłopczyk rozwija się zdrowo. Rodzina dzieli się nadal z internautami swoimi zdjęciami i niezwykłą codziennością.

Tracy zachęca, aby nie przestawać marzyć o powiększeniu rodziny. Podkreśla, że marzenia się spełniają – czasem nawet z nawiązką, jak widać na ich przykładzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.