Trwa ładowanie...

By pokój rósł razem z dzieckiem

Pełne umeblowanie pokoju dla dziecka nie jest tanią sprawą. Pamiętajmy jednak, że pomieszczenie to powinno być odpowiednio wyposażone, aby spełniało swoją rolę i podobało się maluchowi. Warto postawić na elementy, które rosną razem z dzieckiem i wystarczają na kilka lat, a nie na jeden sezon.

Zobacz film: "Do czego służy szuflada pod piekarnikiem?"

1. Meble rosnące z dzieckiem

Są to meble, które sprawdzają się przez kilka sezonów dzięki wprowadzaniu drobnych modyfikacji. Pozwalają one na podtrzymywanie funkcjonalności mimo dojrzewania właściciela. Dotyczy to przede wszystkim łóżek, biurek i krzeseł. Zwykle ta opcja się sprawdza, choć zdarza się, że mebel z czasem zniszczy się bądź po prostu przestanie się podobać.

Aranżując pokój rosnący z dzieckiem, trzeba pamiętać, że jego zainteresowania i potrzeby zmienią się z wiekiem. Warto więc tak zaplanować układ, aby z czasem wprowadzać tylko drobne zmiany. Mebel rosnący z dzieckiem musi przy tym być jakościowo dobry – wspierać organizację pokoju, a także dbać o zdrowie kilkulatka, m.in. o jego kręgosłup.

2. Łóżeczko

Absolutnym hitem jest łóżeczko. Mebel taki może służyć maluchowi począwszy od wieku niemowlęcego, kończąc na kilku, a nawet kilkunastu latach. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej.

Najpierw w łóżeczku po kilku miesiącach zmieniamy poziom spania. Gdy maluch rośnie i nie potrzebuje już szczebelków, wyciągamy je, zdejmujemy też bok, dzięki czemu całość przyjmuje formę bardziej dorosłego łóżka. Natomiast w następnym etapie modyfikacji otrzymujemy dla kilkulatka tapczanik.

Na rynku dostępne są nawet modele, które w efekcie dają dwa łóżka wydłużane wraz ze wzrostem dziecka. Opcja ta jest niezwykle użyteczna, gdyż zapobiega konieczności zmiany łóżka co trzy-cztery lata. Za takie meble zapłacimy od 400 zł do 2 tys. zł.

3. Krzesło

Innym elementem wyposażenia wnętrza, które może rosnąć z dzieckiem, jest krzesło. Musi mieć ono regulowane siedzisko. Zaczynamy od typowego krzesełka do karmienia z dodatkowymi pasami lub barierką zabezpieczającą. Wraz z kolejnymi modyfikacjami otrzymamy krzesło nawet dla 12-latka!

Z czasem siedzisko może służyć jako stolik. Na każdym poziomie prawidłową postawę malucha zapewniają wyprofilowane oparcie i regulowany podnóżek. Zwróćmy uwagę również na kolor. Zwykle jest on w jednej tonacji, dzięki czemu łatwiej dopasować je do reszty. Za taki mebel zapłacimy 270 –800 zł.

4. Biurko

Ponadto dla kilkulatka warto kupić ergonomiczne biurko, a do niego krzesło z regulowaną wysokością. Koszt takiego zestawu wynosi od 400 zł do 1 tys. zł. W przypadku droższych biurek mamy zwykle zagwarantowaną opcję nie tylko regulowanej wysokości, ale również nachylenia blatu według potrzeb.

5. Inne meble

Wśród mebli rosnących z dzieckiem na uwagę zasługują także przewijaki, które po modyfikacjach można przemienić w komodę bądź biurko, a także skrzynie na zabawki służące w kolejnych latach do składowania pościeli.

Meble rosnące z dzieckiem muszą być naprawdę trwałe i jakościowo dobre, aby rzeczywiście wystarczyły na lata. Warto przy tej okazji postawić na neutralny kolor i wygląd, gdyż tylko wtedy dopasujemy je do całej aranżacji pokoju.

Partnerem artykułu jest Alior Bank

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.