Trwa ładowanie...

9-letni Josh miał nietypowe objawy białaczki. Dziecko zmarło kilka dni po diagnozie

9-letni Josh z dnia na dzień czuł się coraz gorzej. To, co początkowo wyglądało jak zwykłe osłabienie organizmu spowodowane przeziębieniem, okazało się śmiertelną chorobą. Niestety, dziecka nie udało się uratować.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy białaczka jest chorobą dziedziczną?"

spis treści

1. Niepokojący objaw białaczki

9-letni Josh narzekał na bóle głowy, brak energii i ogólne osłabienie. Jego rodzice uznali, że mógł zarazić się od swojego brata przeziębieniem. Objawy nasilały się z dnia na dzień. Nagle jego mama, Danielle Harber zobaczyła, że jej syn ma niebieski odcień na paznokciach. Nie wiedząc z czym się mierzy, zadzwoniła do lekarza po poradę.

Rodzice zabrali dziecko do szpitala, jednak badania nie wykazały niczego niepokojącego i w tej samej dobie opuścili szpital.

Chłopiec stracił apetyt, nie chciał nawet pić. Zaczęły boleć go nogi. Rodzice tłumaczyli lekarzom, że może być to efekt treningu, ponieważ Josh grał w piłkę, a podczas ostatniego meczu nieźle się poobijał. Lekarz zlecił badania krwi.

Josh zmarł kilka dni po diagnozie
Josh zmarł kilka dni po diagnozie (Facebook)

O 3:00 w nocy rodzice otrzymali diagnozę: Josh miał ostrą postać białaczki szpikowej. Został przewieziony do szpitala w Londynie. Rozpoczęła się walka o życie chłopca.

Lekarze nie mogli wiele zrobić, szukano dawcy, a przez kilka dni zorganizowano zbiórkę na kosztowne leczenie 9-latka. Wszystko na nic, chłopiec po kilku dniach pobytu w szpitalu zmarł.

Zrozpaczeni rodzice apelują, żeby nie bagatelizować żadnych niepokojących objawów u swoich dzieci i od razu prosić lekarzy o szczegółowe badania. W przypadku Josha było już za późno.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza