Trwa ładowanie...

13-latka popełniła samobójstwo, ponieważ była dręczona przez rówieśników. Zostawiła rodzicom wiadomość

Nastolatka popełniła samobójstwo, ponieważ była prześladowana w szkole. Powodem był podobno wygląd dziewczyny. Tuż przed śmiercią, napisała do rodziców wiadomość.

Zobacz film: "Samobójstwa nastolatków"

Pochodząca z Kalifornii 13-letnia Rosalie Avila powiesiła się w swojej sypialni. Ciało znalazł ojciec.

Nastolatka była dręczona przez rówieśników z powodu swojego wyglądu. Nie podobało im się to, że Rosalie nosiła aparat na zęby. Z tego powodu była obrażana.

Dziewczyna dobrze się uczyła, była chwalona przez nauczycieli. Jej marzeniem było zostać prawnikiem.

Rodzice Rosalie po tragicznym odkryciu przyznali, że podejrzewali, że coś jest nie tak. Nic nie wskazywało jednak, że może dojść do tragedii. Sądzili po prostu, że córka ma gorszy humor.

Które ryby warto często spożywać, a na które należy uważać? Komentarz eksperta ds. żywienia
Które ryby warto często spożywać, a na które należy uważać? Komentarz eksperta ds. żywienia [9 zdjęć]

Ryby są bardzo ważnym składnikiem diety. Wynika to z bogactwa składników odżywczych, które zawarte są...

zobacz galerię

Tuż przed śmiercią napisała rodzicom list. Sądziła, że jest bardzo brzydka i przegrana. Dziewczyna napisała: "Przepraszam mamo i tato. Kocham was. Przepraszam mamo, że znajdziesz mnie w takim stanie".

Okazało się, że nastolatka prowadziła pamiętnik, w którym opisywała swoje przeżycia. Zapisała też imiona i nazwiska jej dręczycieli. "Powiedzieli mi dzisiaj, że jestem ohydna. Ciągle śmiali się z moich zębów" - przeczytał ojciec dziewczyny w dzienniku.

13-latkę znaleźli rodzice. Od razu trafiła do szpitala. Przebywała tam kilka dni w stanie krytycznym. Mimo starań lekarzy, nie udało się uratować jej życia.

Rosalie z mamą i tatą
Rosalie z mamą i tatą (YouTube.com)

Już po śmierci Rosalie, rodzice otrzymywali anonimowe wiadomości, w których ktoś podawał się za ich zmarłą córkę. Do jednej z wiadomości były dołączone zdjęcia Rosalie oraz otwartego grobu. Sama wiadomości brzmiała: "Hej mamo, następnym razem nie wkładaj mnie tam".

Rodzice zmarłej dziewczyny cierpią już nie tylko z powodu utraty córki, ale sami także doświadczyli dręczenia przez nieznanych sprawców.

W ostatnim czasie rośnie liczba nastolatków, którzy targają się na swoje życie m.in. z powodu prześladowania przez rówieśników. Ta tendencja wzrostowa jest obecna zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.

Na prośbę dziennika "Rzeczpospolita", policja ujawniła statystyki dotyczące prób samobójczych wśród nastolatków. Od stycznia do października 2017 roku w Polsce targnęło się na swoje życie 440 nieletnich. Aż 66 prób samobójczych zakończyło się śmiercią.

Zdecydowana większość osób, bo aż 433, miała od 13 do 18 lat. Siedem osób, które próbowały się zabić, było dziećmi w wieku 7–12 lat.

Dane policji wskazują także, że próbę samobójczą podejmowało w ciągu miesiąca aż 44 nieletnich. Jest to więcej niż w ubiegłym roku. W 2016 r. średnia miesięczna wynosiła 39,3. W 2015 r. liczba ta wynosiła 40.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.